Naga MarketsSzef działu ds. zasobów cyfrowych w Susquehann, wiodącej prywatnej instytucji finansowej na świecie, powiedział, że inwestycja w bitcoina (BTC) jest „z pewnością spekulacyjna”. Bart Smith omówił najnowsze ruchy na wykresie kryptowaluty w nowym odcinku „Squawk Box” na antenie CNBC dn. 30 maja.

Odnosząc się do podstawowego problemu dużej zmienności bitcoina – co zdaniem niektórych uniemożliwia uznanie go za magazyn wartości lub wiarygodny środek wymiany – Smith argumentował, że inwestycje w kryptowaluty są z zasady ryzykowne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa hossa

W wywiadzie dla CNBC ekspert spojrzał na główne czynniki, które mogły spowodować niedawne ruchy byków na rynkach kryptowalut. Smith podkreślił, że wpływ na to miało różne wydarzenia, m.in. polityczne, technologiczne i regulacyjne. Konkretyzując podał jako powód wojnę handlową między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Nakreślił też silną korelację między ceną bitcoina a wpływem krajów azjatyckich, takich jak Korea i Chiny, które mają dużą kontrolę kapitału.

Smith zwrócił także uwagę na duże podniecenie społeczności związane z pojawieniem się regulowanych platform kryptowalutowych, w tym instytucjonalnej platformy transakcyjnej Fidelity, która ma wkrótce zostać uruchomiona. Zauważył ponadto „ogromny optymizm” na rynku.

Wiara w BTC

Pod koniec 2018 r. Smith oświadczył, że nadal wierzy w nową hossę na BTC. Wtedy wymagało to dużej odwagi, bowiem – jak dziś wiemy – wtedy kryptowaluta zaliczała swój dołek na wykresie. On jednak bronił BTC i mówił, że „każdy świetny pomysł jest niestabilny”.

Niedawno współzałożyciel firmy Kenetic, firmy inwestycyjnej z rynku technologii blockchain z siedzibą w Hongkongu, wymienił główne czynniki, które sprawią, że cena bitcoina osiągnie poziom 30 000 USD do końca 2019 r.,  i to niezależnie od zatwierdzenia bitcoinowego ETF przez SEC. Jego zdaniem krytpowalutowe ETFy nie będą głównym przełomem na rynku kryptowalutowym, za taki odpowiadać mają globalni giganci i popularne marki dołączające do świata cyfrowych aktywów.

Ponadto niedawno Tom Lee, znany inwestor, stwierdził, że przebicie poziomu 10 000 USD na wykresie cenowym BTC spowoduje zjawisko FOMO na rynku, czyli masowe zakupy kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here