Naga MarketsBitcoin to rewolucja monetarna, uważa prezes platformy AmberW środku globalnego kryzysu wywołanego pandemią Covid-19, w atmosferze niepewności i strachu o gospodarczą przyszłość, Bitcoin radzi sobie świetnie. Zdaje się, że opinia publiczna zaczyna coraz bardziej interesować się najpopularniejszą z kryptowalut.

  • CEO platformy inwestycyjnej Amber uważa, że BTC zapoczątkował monetarną rewolucję.
  • Kurs BTC/PLN urósł już niemal dwukrotnie od spadków w marcu.
  • JPMogran Chase wchodzi na giełdy Coinbase i Gemini.

Bitcoin rewolucją monetarną, nie techniczną

Zdaniem Aleksa Svetskiego, współzałożyciela i CEO platformy do inwestowania w BTC pod nazwą Amber, potrzeba tylko jednego czynnika, który sprawi, że Bitcoin stanie się przekonywującą opcją inwestycyjną i dokona rewolucji, jednak w innej formie niż oczekuje świat.

Te artykuły również Cię zainteresują
To czas. – stwierdził Aleks Svetski w rozmowie z cointelegraph.com. – To nie jest rewolucja technologiczna. To rewolucja monetarna, która zwykle trwa stulecia, podczas gdy w erze cyfrowej – Bitcoin zdoła osiągnąć to samo w dekady.” – dodał.

Bitcoin rośnie mimo kryzysu

Gdy banki centralne pompują niespotykaną wcześniej ilość gotówki do systemu, przekraczając swoimi działaniami wszelkie wyobrażenia o limitach ich aktywności monetarnej – globalna i niezależna kryptowaluta jak Bitcoin może okazać się niezwykle atrakcyjna dla inwestorów w okresie olbrzymiej rynkowej niepewności.

Widać to po kursie BTC. Od czasu spadku notowań w połowie marca o prawie 50% wartości, kurs BTC/USD wzrósł już ponad dwukrotnie. Na dodatek, w okresie najgorszej koniunktury od dziesięcioleci, gdy na całym świecie zamykane są firmy i wprowadzane są liczne ograniczenia. Choć rynki finansowe odbiły się od dna, wskaźniki gospodarcze wyglądają zdecydowanie nieciekawie.

Bitcoin monetarną rewolucją zdaniem CEO platformy inwestycyjnej
Kurs BTC/PLN. Źródło: stooq.pl

– Im więcej dziur pojawia się w fundamentach, na których zbudowane jest społeczeństwo, nie ważne czy monetarnych, fiskalnych, społecznych czy politycznych – tym więcej ludzi będzie chciało przechowywać swój majątek w czymś odpornym na rządowe interwencje” – zaznaczył Svetski.

Zobacz również: Bloki Bitcoina osiągają rekordowe wielkości po halvingu

Ostatnimi czasy Bitcoin zyskuje coraz więcej uznania opinii publicznej, dużych inwestorów, a nawet banków inwestycyjnych. Znany miliarder Paul Tudor Jones ogłosił, że stosuje BTC w swojej strategii hedgingowej.

Natomiast gigant wśród banków inwestycyjnych JPMorgan Chase obwieścił rozszerzenie swojej działalności związanej z kryptowalutami i wejście ze swoimi produktami na giełdy Coinbase oraz Gemini. To zdecydowany odwrót od negatywnej retoryki banku w 2017, kiedy CEO JPMorgan Chase, Jamie Dimon, stwierdził, że BTC to oszustwo.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here