Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleBitcoin (BTC) ma znacznie większy potencjał do wzrostu, ponieważ wiodący zasób kryptograficzny jest o wiele bardziej przełomowym aktywem niż giganty technologiczne Apple czy Amazona, uważa Cathie Wood, założycielka globalnej firmy zarządzającej aktywami ARK Investment. W ostatnim wywiadzie dla Yahoo Finance Wood wyjaśniła, dlaczego uważa, że ​​bitcoin i inne kryptowaluty mają świetlaną przyszłość. Kurs BTC oscyluje w czwartek nieco poniżej 38 000 USD po dwóch sesjach silnych wzrostów.

  • Na rynku wirtualnych walut liczy się przede wszystkim bitcoin, najbezpieczniejszy z łańcuchów bloków
  • Instytucje mocno stawiają na najpopularniejszą wirtualną monetę, a MicroStrategy i MassMutual systematycznie zwiększają swoją ekspozycję
  • BTC to pierwsza prawdziwie globalna cyfrowa waluta, która jest w pełni zdecentralizowana

Bitcoin (BTC) jest znacznie potężniejszy niż Amazon czy Apple

Spodziewaliśmy się, że instytucje zaczną przechodzić na BTC i inne aktywa kryptograficzne. Jednak na rynku wirtualnych walut liczy się przede wszystkim bitcoin, najbezpieczniejszy z łańcuchów bloków. Jeśli spojrzysz na korelację wydajności bitcoina w stosunku do jakiejkolwiek innej klasy aktywów, ma on najniższą korelację, co oznacza, że ​​jeśli kupisz trochę BTC, zdywersyfikujesz swój portfel i zwiększysz zwroty przy niższym ryzyku. Instytucje szukają tej niskiej korelacji, a bitcoin to posiada – podkreśliła Cathie Wood.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wood zauważa również, że instytucje mocno stawiają na najpopularniejszą wirtualną monetę, a MicroStrategy i MassMutual systematycznie zwiększają swoją ekspozycję.

Tym, co mnie zaskoczyło, był ruch firmy MicroStrategy, która zainwestowała całą swoją gotówkę z bilansu w bitcoina – dodała.

Jeśli chodzi o wpływ technologiczny, dyrektor wykonawczy ARK Invest uważa, że ​​bitcoin jest znacznie większą siłą niż Amazon czy Apple.

Bitcoin ma kapitalizację rynkową w przybliżeniu 600 miliardów dolarów, więc nawet nie jest o połowę mniejszy niż Apple czy Amazon, a jednak ma naprawdę ogromny potencjał technologiczny. Myślę, że to dużo większą idea niż to co robi Apple czy Amazon. Jest to pierwsza prawdziwie globalna cyfrowa waluta, która jest w pełni zdecentralizowana – podkreśliła Wood.

Wskazała również, że kiedy Chiny zasadniczo zamknęły giełdy, które zajmowały się kryptowalutami, zwłaszcza bitcoinem, działalność ta przeniosła się do Japonii, Tajlandii i Korei – innych krajów, które chciały iść do przodu w tej przestrzeni innowacji i nie chciały przegapić kolejnej wielkiej szansy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) wzrasta czwartą sesję z rzędu

Notowania BTC/USD oscylują w czwartek nieco poniżej poziomu 38 000 USD. Pomimo braku impetu kurs wzrasta czwartą sesję z rzędu, a najpopularniejsza kryptowaluta podrożała tylko w tym tygodniu o prawie 6 500 USD. Dalszy wzrost powinien doprowadzić do ponownego testu historycznego szczytu 42 000 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 34 888 USD, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku głównej strony wsparcia 27 700 – 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here