Naga MarketsBitcoin to precedens w historii finansów. 10-letni CAGR dla BTC wyosi prawie 200% Bitcoin (BTC) przyniósł zwroty, które są „niespotykane” w historii i ostatecznie pozostawiają akcje Tesli w tyle. Dziś za 1 BTC na giełdzie Bitstamp trzeba zapłacić około 49 000 USD.

  • 1o-letnie CAGR dla bitcoin wynosi niemal 200 proc.
  • To precedens w historii finansów
  • W ciągu dekady ROI z BTC to aż 5,2 mln proc.

Bitcoin (BTC) deklasuje amerykańskie akcje, złoto i obligacje skarbowe

CaseBitcoin monitoruje dane z sieci najstarszej kryptowaluty. W najnowszym opracowaniu firma zagłębiła się w zdumiewający skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR)

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniany wskaźnik znany jest zarówno wśród inwestorów tradycyjnych, jak i “tych od krypto”. W ciągu dwunastu lat istnienia, największa kryptowaluta osiągnęła tak wiele, że w rzeczywistości przewyższyła wszystkie inne aktywa o rząd wielkości.

Jak podsumowuje CaseBitcoin, na poziomie 196,7 proc. 10-letni CAGR Bitcoina „nie ma sobie równych w historii finansów”.

– To niespotykana liczba. Oznacza to, że bitcoin dawał zwrot 200 proc. (czyli prawie potroił twoje pieniądze), co roku przez 10 lat – napisała firma w serii tweetów dołączonych do danych.

– W kategoriach zwrotu z inwestycji (ROI) daje to 5,2 miliona proc. zwrotu w ciągu dekady – dodał CaseBitcoin.

Porównując bitcoina do złota, S&P 500, indeksu Nasdaq Composite oraz  amerykańskie obligacji skarbowe z długim terminem zapadalności, a także akcje Tesli i Amazon – CaseBitcoin pokazuje, jak mocno BTC wyprzedza swoich rywali. Co więcej, tak było od czasu jego powstania.

Na przykład na drugim miejscu po BTC znajdują się akcje Tesli, które mają 10-letni CAGR na poziomie 63,8 proc. Na trzecim miejscu jest Amazon z 33,5 proc. CAGR.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

– Ok, ale bitcoin był malutki 10 lat temu, a może tak się składa, że ​​te 10 lat to najlepszy okres…”  – zakwestionował CaseBitcoin w obronie CAGR jako wartościowej miary.


– Nie. CAGR bitcoina przewyższa inne benchmarki w KAŻDYM wieloletnim okresie ostatniej dekady – napisał CaseBitcoin załączając powyższy wykres, by rozwiać wątpliwości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here