Naga MarketsBitcoin, wiodąca waluta cyfrowa, jest porażką, przynajmniej na razie, oświadczył 12 lutego znany libańsko-amerykański eseista i analityk ryzyka, Nassim Nicholas Taleb. W sieci zawrzało, a fani kryptowalut są zdenerwowani słowami Taleba, po tym, jak autor „Czarnego Łabędzia” wykonał zwrot o 180 po wspieraniu przez lata najpopularniejszego zasobu kryptograficznego. Kurs BTC nieznacznie spada w poniedziałek oscylując przy poziomie 48 000 USD.

  • Taleb był początkowo bardzo optymistycznie nastawiony do bitcoina i rynku kryptowalut
  • 12 lutego, Nassim Nicholas Taleb postanowił poinformować opinię publiczną, że sprzedaje część swoich bitcoinów
  • Kryptowaluta nigdy nie powinna być bardziej zmienna niż to, co kupujesz i za jej pomocą sprzedajesz

Kurs BTC: Nassim Taleb przestaje być fanem bitcoina

Nassim Nicholas Taleb jest popularnym autorem, statystykiem matematycznym i uczonym. Przez lata bardzo krytycznie odnosił się do obecnego systemu monetarnego, obecnego sektora finansowego i ostatnich kryzysów finansowych. Filozof jest najbardziej znany ze swoich książek „Czarny łabędź” (2010) i „Antykruchość: rzeczy, które zyskują na nieładzie” (2012).

Te artykuły również Cię zainteresują
Po tym, jak Satoshi Nakamoto stworzył sieć bitcoin, Taleb był początkowo bardzo optymistycznie nastawiony do nowo powstającej technologii i przez lata pisał pozytywne rzeczy o zasobach cyfrowych.

Nassim TalebDwa lata temu w poście opublikowanym na blogu Taleba Opacity zatytułowanym „Może się nie udać, ale teraz wiemy, jak to zrobić”, pisarz twierdził, że „bitcoin to doskonały pomysł”. Omawiając BTC, Taleb był wówczas zdania, że ​​kryptowaluta jest potężnym narzędziem.

Spełnia potrzeby złożonego systemu, a nie dlatego, że jest kryptowalutą. Nie ma właściciela, żadnej władzy, która może decydować o jego losie. Jest własnością tłumu, jego użytkowników – pisał Taleb dwa lata temu.

W 2021 roku, a konkretnie 12 lutego, Nassim Nicholas Taleb postanowił poinformować opinię publiczną, że sprzedaje część swoich bitcoinów. Co więcej, Taleb skrytykował wiele osób w społeczności kryptograficznej pod koniec swojego tweeta.

Pozbyłem się części swoich BTC. Dlaczego? Waluta nigdy nie powinna być bardziej zmienna niż to, co kupujesz i za jej pomocą sprzedajesz. Nie można wyceniać towarów w BTC. Pod tym względem to porażka (przynajmniej na razie). Został przejęty przez sytuację wokół Covid, wspierany przez socjopatów z doświadczeniem inwestycyjnym na poziomie ameb – napisał znany autor na Twitterze do ponad 705 000 obserwujących.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin spada w nowym tygodniu. BTC blisko szczytów

Notowania BTC/USD korygują w poniedziałek spadając o -1,5% do poziomu 48 000 USD. W niedziele najpopularniejsza kryptowaluta wzrosła do 49 715 USD i niewiele zabrakło do przetestowania okrągłego poziomu oporu 50 000 USD. Z drugiej strony najbliższy poziom wsparcia stanowi szczyt ze stycznia 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jsw | notowania dolara online | btc news | bitcoin kurs 2019 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here