Naga MarketsRozprzestrzeniająca się w zawrotnym tempie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 doprowadziła do panicznej wyprzedaży na wielu rynkach. Część aktywów taniała w najszybszym tempie od kryzysu finansowego z 2008 roku, a niektóre osunęły się nawet do rekordowo niskich poziomów. W tym trudnym czasie zaczynają zyskiwać aktywa postrzegane jako bezpieczne przystanie tj. Safe Haven.


Deficyt złota przyczyni się do wzrostu ceny BTC

Mimo, że jeszcze nie tak dawno wiele osób wskazywało, że do grona aktywów Safe Haven należy Bitcoin, to jednak notowania najstarszej z walut wirtualnych również uległy zauważalnej przecenie. Niektórzy wciąż uważają jednak, że to tylko przejściowa deprecjacja, po której cena BTC zaliczy imponujące wzrosty.

Max Keizer wskazuje, że do wzrostu BTC przyczyni się deficyt złota. Ten kontrowersyjny ekspert finansowy, który od wielu lat jest zwolennikiem kryptowalut (w 2013 r. niektórzy posądzali go o to, że jednym postem w social mediach napompował kurs litecoina), a także patronem i pomysłodawcą waluty cyfrowej MaxCoin wskazał w swoim najnowszym programie RT Keizer Report, że brak fizycznego złota sprawi, iż inwestorzy zaczną masowo inwestować w BTC.

Jak wspomniano już wyżej, w czasach kryzysu inwestorzy masowo przenoszą swój kapitał z aktywów obarczonych wyższym ryzykiem jak np. akcje do aktywów uznawanych za względnie bezpieczne. Do grona tego zalicza się m.in. metale szlachetne ze złotem na czele. Popyt na kruszec był w ostatnim czasie tak ogromny, że w wielu miejscach nie ma już możliwości, by zakupić fizyczne złoto. W niektórych miejscach sprzedaje się jeszcze złoto z późniejszym terminem dostawy, choć to skrajnie ryzykowny zakup.

Max Keizer jest przekonany, że brak możliwości zakupu fizycznego złota sprawi, że inwestorzy zaczną inwestować na rynku kryptowalut.

– Przewiduję – i to nie tylko ostateczny przypadek użycia, ale ostateczna ironia – że kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, że nie mogą zdobyć złota, zaczną masowo gromadzić kapitał w Bitcoinach – wskazał Keizer dodając, że miliarderzy myślą o złocie i srebrze tak, jak bezrobotni myślą o papierze toaletowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKoronawirus: USA planuje budowę ponad 340 tymczasowych szpitali
Następny artykułDolar pogłębia wzrosty, kurs USD/PLN znowu w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here