Naga MarketsBitcoin to oszustwo, a dolar powinien pozostać walutą świata, uważa Donald TrumpBitcoin to scam – tak krótko najpopularniejszą kryptowalutę podsumował sam Donald Trump. Zapomniany przez media były prezydent Stanów Zjednoczonych w dobrze sobie znanym kontrowersyjnym stylu chce powrócić do internetowej sławy po tym, gdy twitterową uwagę gawiedzi odebrał mu Elon Musk.

Trump niepochlebnie o bitcoinie

Bitcoin ma być oszustwem, jak uważa były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Choć porażka w wyborach prezydenckich zapewne zabolała Trumpa, to po kilkumiesięcznym przeboleniu przegranej Trump wraca do mediów głosząc kolejne kontrowersyjne słowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin po prostu wygląda na oszustwo. – rozpoczął Trump. – Nie lubię go, ponieważ jest to kolejna waluta rywalizująca z dolarem.

W skrócie, to waluta rywalizująca z dolarem. – podkreślił ponownie Donald Trump, który doskonale znany jest ze swojego stylu licznych powtórzeń.

Chcę, żeby dolar był walutą świata, zawsze o tym mówiłem. – dodał Trump, który niekoniecznie zawsze tak mówił, jednak znany jest z przypisywania sobie trafnych analiz po fakcie.

Były prezydent został spytany także o to, czy inwestuje obecnie na rynku akcyjnym:

Nie w tym momencie. Nie inwestuję w tym momencie. W przeszłości tak, ale nie teraz. Sądzę, że rynek jest zbyt wysoko.

fpmarkets

invest

Kurs dolara hegemonem, bitcoin zbyt zmienny

Wypowiedź Trumpa dotycząca bitcoina nie powinna być zaskoczeniem. Polityk i miliarder wielokrotnie podkreślał swoje stanowisko wobec kryptowaluty. Jeszcze w trakcie swojej prezydentury, w 2019 roku Trump zaznaczył, że nie jest fanem bitcoina i kryptowalut.

Zobacz również: Dogecoin wejdzie ponownie w manię spekulacyjną? Dane on-chain dot. DOGE sugerują, że tak

Jego zdaniem, wysoka zmienność notowań bitcoina jest jego największą wadą, a sama kryptowaluta nie jest także pieniądzem. Według pogłosek krążących w politycznych kuluarach, Trump miał kiedyś powiedzieć Sekretarzowi Skarbu USA, Steve’owi Mnuchinowi, że wartość bitcoina jest wyssana z palca.

Co więcej, jeszcze pod koniec prezydentury Trumpa krążyły plotki o tym, że Departament Skarbu pracuje nad regulacjami kryptowalutowymi uderzającymi nawet w prywatne portfele BTC. Administracja Bidena nie jest jednak wcale bardziej liberalna, a prace nad tymi przepisami mają trwać nadal.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here