Naga Marketsczerwony parasol patioByła wiceprezes Banku Ludowego Chin (PBoC), Wu Xiaoling, zwróciła teraz uwagę na to, co sama nazywa „sukcesem komercyjnym” bitcoina (BTC). We wstępie do książki „Talking to Top Cadres about Digital Currencies”, napisała, że kryptowaluta jest jak dotąd najbardziej udaną komercyjną aplikacją, która jest oparta  na blockchainie.

  • Była szefowa PBoC ciepło wyraża się o BTC.
  • Uważa, że kryptowaluta jest najlepszym pod kątem komercyjnym zastosowaniem sieci bloków.
  • Wskazuje jednak jednocześnie też na wady BTC.

Bitcoin to najlepsza aplikacja oparta na blockchainie

Była dyrektor wykonawcza PBoC podkreśliła, że żaden inny projekt związany z blockchainem nie osiągnął tak dużego komercyjnego sukcesu jak sieć bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin to najlepsza komercyjna aplikacja technologii blockchain. Bitcoin, jako prywatna waluta, ma swoją bazę rynkową, ale jest również ograniczony do pola prywatnej waluty – dodała. – Bitcoin, nawet jako prywatna waluta, ma fatalne słabości, ponieważ sama waluta musi mieć określoną stabilną wartość, ale wartość bitcoinów bardzo się zmienia – zauważyła.

Adopcja przyspieszy?

Jednak Wu bardzo optymistycznie patrzy w przyszłość, jeśli chodzi o przyjęcie cyfrowej waluty w całym kraju. Stwierdziła, że ​​kryptowaluty będą „w coraz większym stopniu” integrowane z “zachowaniami społecznymi”.

Chiny nadal patrzą jednak na kryptowaluty krytycznym okiem. Niedawno chińska partia komunistyczna opublikowała jednak książkę, która została zaprojektowana w celu edukowania członków partii na temat koncepcji finansowych opartych na blockchainach. Publikacja zaczyna się od historii i pochodzenia waluty fiat, a następnie przedstawia przegląd wad obecnego systemu walut narodowych. Następnie prowadzi do sekcji o ruchu kryptowalutowym i narodzinach BTC.

Jednocześnie w tle trwają zaawansowane prace nad cyfrowym juanem. Dziś projekt jest na etapie testów w kilku większych chińskich miastach. Możliwe, że ostatecznie wystartuje w tym roku. Ma być zagrożeniem dla dolara i alternatywą do faceboowej Libry.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here