Naga MarketsBitcoin zastąpi złoto, mówi dyrektor generalny firmy Digital Assets Data.

  • CEO firmy jest zdania, że BTC wyprze niejako złoto z rynków.
  • Powodem będzie ogólna digitalizacja życia codziennego.
  • Już teraz widzi on pierwsze objawy tego, co ma nastąpić.

Bitcoin to nowe złoto

Widzę, że bitcoin zastępuje złoto – powiedział dyrektor generalny Mike Alfred w rozmowie z Cointelegraph. – Młodzi ludzie są znacznie bardziej zainteresowani bitcoinami w świecie, w którym gospodarka staje się coraz bardziej wirtualna – dodał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od czasu wprowadzenia na rynek ponad dekadę temu bitcoin przeszedł długą drogę: od czegoś wartego mniej niż dolara, aż do prawie 20 000 USD w 2017 r. W tym czasie kryptowaluta kilkakrotnie zmieniała rolę, jaką pełniła na rynku. Dziś trudno nazwać BTC walutą, jest bardziej aktywem.

Najbardziej przekonujące przypadki użycia nadal występują na rynkach wschodzących, gdzie niestabilność monetarna i inflacja sprawiają, że niezwykle ryzykowne jest oszczędzanie w lokalnej walucie – powiedział Alfred.

To jednak ma ulegać zmianie.

– Ponieważ bitcoin staje się coraz bardziej akceptowany, będzie wykorzystywany w większej liczbie transakcji finansowych i akceptowany przez rosnącą liczbę organów podatkowych –  dodaje Alfred. – Ostatecznie bitcoin może zostać całkowicie włączony w strukturę globalnej gospodarki.

Inni wolą złoto

Oczywiście inni inwestorzy nadal wolą złoto. Peter Schiff od dawna atakuje BTC, ale warto dodać, że on jest jest mocno związany z rynkiem kruszców, więc klęska kryptowalut jest w jego interesie.

W ciągu ostatnich kilku lat hodlerzy bitcoinów wyśmiewali inwestorów z rynku złota, ponieważ bitcoin zyskał znacznie więcej niż złoto – napisał na Twitterze Schiff. – W ciągu najbliższych kilku lat role te się odwrócą, ale nie dlatego, że złoto rośnie bardziej niż bitcoin, ale dlatego, że bitcoin upadnie – dodał.

Jak widać, sprawa roli BTC na rynku nadal budzi ogromne kontrowersje.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here