Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiBitcoin to „nowe Apple”. Cena 1 BTC może osiągnąć poziom około 60 000 USD do 2023 r. Skąd taki wniosek? Wyjaśnia to popularny portal kryptowalutowy Cointelegraph.

  • 1 BTC może kosztować 60 000 USD do 2023 r.
  • Niektórzy sądzą, że sensowne jest porównywanie kryptowaluty do Apple.

Bitcoin to nowe Apple?

W 1962 r. Socjolog Everett Rogers opublikował znaną książkę  dot. “dyfuzja innowacji”, w której sklasyfikował konsumentów w następujących pięciu grupach. Są to: innowatorzy, wcześni adopterzy, wczesna większość, późna większość i spóźnialscy.

Pokazuje to przykład iPhone’a firmy Apple. Smartfon został wypuszczony na rynek w czerwcu 2007 roku. Wtedy kupiło go w pierwszy weekend tylko 300 000 osób. iPhone 3G pojawił się rok później i ustanowił rekord 1 miliona sprzedanych egzemplarzy w sam weekend, czyli ponad 3-krotnie więcej.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin a Apple

Fenomen Apple można przełożyć na BTC. Dziś 11 proc. Amerykanów posiada ponoć Bitcoiny, co jest na tym samym poziomie, co wartość posiadanych przez nich smartfonów w grudniu 2008 r.

Patrząc na historię kursu, inwestorzy Apple, którzy uciekli daleko od akcji firmy 2008 r. w powodu zmienności ich cen prawdopodobnie teraz bardzo tego żałują. Jest tak ponieważ akcje AAPL wzrosły gwałtownie o 520 proc. ​​w ciągu kolejnych trzech lat, osiągając poziom aż 78 USD na początku 2012 r.

Podobny wzrost bitcoina podniósłby jego cenę do 59 900 USD, co stanowi kapitalizację rynkową wynoszącą 1,1 bln USD w 2023 r. Potencjalna bilionowa wycena bitcoin stanowi jedynie ok. 10 proc. całkowitej kapitalizacji rynkowej złota. Chociaż może się to wydawać niemożliwe do zrealizowania, eksperci są innego zdania. Biorąc pod uwagę element kryzysu gospodarczego wszystko może potoczyć się szybciej i gwałtowniej.

Warto zauważyć też, że tak jak smartfon zmienił niejako definicje telefonu, tak BTC może zmienić pojęcie pieniądza. Już teraz państwa myślą o swoich “kryptowalutach”, czyli de facto cyfrowych walutach banków centralnych.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here