Naga MarketsBitcoin to nie wszystko! Poznaj Ripple (XRP) z Capital.com i inwestuj.Bitcoin wydaje się być coinem, który na zawsze zdominuje rynek kryptowalutowy. Po piętach drepcze mu jednak wielu konkurentów, którzy rozwiązują pewne kwestie o wiele lepiej niż dotychczasowy król kryptowalut. Jednym z nich jest Ripple – dynamicznie zyskujący na uznaniu projekt, który już teraz plasuje się w czołówce największych kryptowalut. Jego największą zaletą jest zaadoptowanie do systemów płatności wielu dużych instytucji, co daje niesamowite fundamenty dla dalszego rozwoju projektu. A to może przełożyć się na powstanie całkiem silnego trendu wzrostowego notowań XRP.

  • Ripple to tak naprawdę nazwa spółki, która stworzyła kryptowalutę XRP. Często nazwy te są jednak używane przemiennie
  • Transakcje XRP wymagają zaledwie kilku sekund na realizację, podczas gdy te w bitcoinie nawet do kilkudziesięciu minut
  • Wiele znanych banków już teraz używa systemu opartego o XRP do obsługi płatności
  • Wygodny handel w oparciu o XRP/Ripple jest możliwy na platformie Capital.com

Ripple (XRP). Co to jest Ripple?

Kryptowaluta używana już teraz przez największe banki? To raczej niemożliwe sądząc po nagłówkach wielu internetowych portali wieszczących niechęć sektora finansowego do „kryptorewolucji”. A jednak: XRP już teraz jest z powodzeniem używany jest przez duże międzynarodowe instytucje.XRP to kryptowaluta bezpośrednio związana z produktami tworzonymi przez spółkę Ripple Labs. Są to głównie systemy zajmujące się obsługą płatności, wymianą aktywów czy księgowaniem przelewów. Najprostszym porównaniem może być to znanego niektórym systemu przelewów międzynarodowych SWIFT, który łączy banki z wielu regionów świata poprzez skomplikowaną sieć.

Bitcoin a XRP: kluczowa różnica to konstrukcja sieci

Bitcoin stworzył koncept kopania kryptowalut i utwierdził go tak mocno w świadomości inwestorów, że trudno obecnie wyobrazić sobie krypto bez miningu. Jednak jest to możliwe, co udowadnia przykład XRP.

Zamiast kopania opartego o blockchain, sieć Ripple wykorzystuje wyjątkowy mechanizm dystrybuowany w celu potwierdzenia transakcji, w którym uczestniczące w sieci nody potwierdzają autentyczność transakcji poprzez dokonywanie pewnego rodzaju ankiety. To pozwala na niemal błyskawiczne potwierdzenie transakcji XRP bez konieczności istnienia czegoś stanowiącego jednostkę centralną.

CHCĘ TRADE’OWAĆ W OPARCIU O RIPPLE NA CAPITAL.COM

Ripple: szybszy, tańszy, lepszy dla środowiska niż BTC

Rezultatem tego jest decentralizacja XRP przy jednocześnie szybszym i pewniejszym systemie niż konkurencja. Co więcej, poziom zużycia energii przez Ripple jest niezwykle niski, przez co w tej kategorii XRP zostawia bitcoina daleko w tyle.

Co więcej, bitcoin słynie z wysokim opłat transakcyjnych z uwagi na skomplikowaną konstrukcji systemu kopania nowych coinów. Jak już wspomnieliśmy, XRP działa błyskawicznie przez co koszty transakcji są minimalne.

invest

Podaż XRP nie pozwoli na przesycenie rynku

Bitcoiny emitowane są przez sieć i następnie „wydobywane” przez kopaczy. Prędkość zwiększania łącznej podaży BTC wynika ze skomplikowania operacji wymaganych do kopania, rozwoju kart graficznych. W gruncie rzeczy, nie ma ściśle ustalonego schematu zwiększania ilości BTC w obiegu.

Podaż XRP jest opracowana inaczej i oparta na smart contractach. Każdego miesiąca na rynek wypuszczane jest 1 mld XRP, przez co obecna łączna podaż to około 50 mld XRP, podczas gdy łącznie stworzonych zostało 100 mld monet.

Jest jednak pewien sprytny mechanizm, który ogranicza nadmierną podaż Ripple. Każda niewykorzystana „porcja” XRP w danym miesiącu przelewana jest spowrotem do ogólnej puli.

 

Bitcoin to nie wszystko! Poznaj Ripple (XRP) z Capital.com i inwestuj.
Kurs Ripple względem dolara (XRP/USD). Źródło: tradingview.com

 

XRP lepszy niż bitcoin?

Wielu ludzi opiera całą nadzieję dla krypto tylko na bitcoinie. Czy słusznie? Dużo mówi się o potencjalnych zastosowaniach BTC, ale na ten moment brak dużych konkretów.

Wszyscy dobrze znamy przypadek Tesli, która w lutym rozpoczęła akceptowanie transakcji w BTC, by przerwać ten proces po zaledwie 3 miesiącach.

Tymczasem, Ripple jest z powodzeniem stosowany przez wiele dużych banków. Coin XRP ma niższe koszty transakcyjne, jest szybszy w obsłudze i korzystniejszy dla środowiska.

Ripple: co czeka XRP?

Z uwagi na faktyczne zastosowanie Ripple w systemach płatności, ma on silne fundamenty, które mogą gwarantować odpowiednie zainteresowanie. Wspomniała o tym Rosa Rios, była Sekretarz w Departamencie Skarbu USA, teraz członek zarządu RippleNet.

Celem głównym XRP jest obsługa międzynarodowych przelewów, podczas gdy inne kryptowaluty to po prostu narzędzia spekulacyjne. Ostatni ruch Chin podkreśla ten stan rzeczy. – stwierdziła Rios.

Wielu ekspertów czy guru finansowych przewiduje wielki krach na rynkach finansowych, wśród nich jest m.in. Robert Kiyosaki. Twierdzi on, że gigantyczna korekta może czekać także kryptowaluty. Ripple ma większe szanse na przetrwanie, gdy posiada twarde zastosowanie, a inne kryptowaluty: niekoniecznie.

Wygodny handel w oparciu o XRP umożliwia popularna wśród traderów platforma Capital.com. W prosty sposób można utworzyć tam konto i rozpocząć inwestowanie w kontrakty CFD oparte o Ripple:

CHCĘ TRADE’OWAĆ W OPARCIU O RIPPLE NA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here