Naga MarketsCraigh Wright, nazywa siebie Satoshi Nakamoto a Bitcoin SV jedynym słusznym Bitcoinem

Craig Wright to postać doskonale znana społeczności kryptowalut. Reprezentował obóz, który doprowadził do wydzielenia z oryginalnego Bitcoina sieci Bitcoin Cash, a następnie do kolejnego podziału, w ramach którego powstał Bitcoin SV. Postać, która przypisuje sobie zasługi stworzenia oryginalnego protokołu BTC wielokrotnie przyznawała, że BTC nie zasługuje na miano oryginalnego Bitcoina. W najnowszym wpisie na swoim blogu zatytułowanym „nie dajcie się oszukać” ponownie tłumaczy swoje racje.


„Satoshi Nakamoto” tłumaczy czym miał być Bitcoin

Craig Wright, australijski przedsiębiorca z branży kryptowalut, który od kilku lat próbuje udowodnić całemu światu, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto (twórcą Bitcoina), opublikował 8 maja nowy wpis na swoim blogu. Tłumaczy w nim dlaczego obecny Bitcoin nie powinien być uważany za oryginalny BTC oraz skąd wynika różnica zdań pomiędzy nim oraz osobami chcącymi kopiować projekty kryptowalutowe. W miejscu tym należy zaznaczyć, że nikt do tej pory nie potwierdził tożsamości prawdziwego Nakamoto, a Wright jest coraz częściej dyskredytowany przez innych ekspertów i przedstawicieli branży kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wright otwarcie nazywa siebie Nakamoto i podaje, że jedynie Bitcoin SV (BSV) kontynuuje koncept oryginalnego protokołu BTC. Stąd też nazwa będąca skrótem od Satoshi’s Vision (w tłumaczeniu na polski: Wizja Satoshi’ego). Na początku kwietnia 2019 roku to właśnie sieć BSV była światkiem wydobycia dwóch bloków o rekordowej wielkości 128MB.

Zobacz również: Samozwańczy “Satoshi Nakamoto” oskarżony o kradzież $10 mld w Bitcoinach!

“Bitcoin musi być neutralny” – twierdzi Wright

„Rzeczywistość jest taka, że jako Satoshi, współpracowałem z ludźmi, którzy posiadali poglądy różniące się od moich. Tworząc Bitcoina, starałem się stworzyć uczciwy i prawnie egzekwowalny system gotówkowy. Aby być gotówką, czyli pieniądzem, Bitcoin musi być neutralny. Nie jest to system przyjazny dla przestępczości, ale system przyjazny dla większości ludzi. Są to ludzie, którzy działają zgodnie z prawem na różne sposoby” – komentuje samozwańczy Nakamoto.

Obecna wersja BTC, nazywana przez Wrighta jedynie kopią oryginalnego protokołu, została zaprojektowana tak, aby ukryć fakt kontroli znajdującej się w rękach niewielkiej grupy deweloperów, która pozwala im na dyktowanie polityki pieniężnej całej sieci: „Starają się ją zmienić, aby uczynić ją anonimową, a nie pseudo-anonimową, i działać poza prawem. Wszystko to jest wynikiem działania Silk Road”

Zdaniem Wrighta wersja BTC tworzona obecnie przez developerów może nosić różne nazwy, nigdy jednak nie będzie prawdziwym Bitcoinem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here