Naga Markets

Bitcoin to najlepsza księga rachunkowa i rewolucja technologiczna, twierdzi analitykStrateg makroekonomiczna Lyn Alden twierdzi, że w globalnej gospodarce podpartej systemem inflacyjnym, Bitcoin (BTC) prezentuje się obecnie jako najlepsza na świecie księga rachunkowa. W nowym wywiadzie z Peterem McCormackiem, Alden mówi, że BTC jest idealnym rozwiązaniem problemów obecnego systemu monetarnego.

Bitcoin jako najlepsza księga rachunkowa?

– Jednym z utrudnień jest to, że mamy system inflacyjny. To jest wystarczająco problematyczne w krajach rozwiniętych. W mniejszych i rozwijających się krajach mają średnio znacznie wyższe poziomy inflacji, a zwykle w ciągu życia doświadczają hiperinflacji. Po prostu tracą swoje oszczędności, jeśli trzymali lokalną walutę – komentuje Alden.Według analityk pieniądze to po prostu księga rachunkowa, a twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, zaprojektował najlepszą na świecie księgę ze względu na jej przenośność, weryfikowalność i przejrzystą rzadkość BTC.

– Myślę, że najlepszym sposobem opisania pieniędzy jest określenie ich mianem najczęściej zbywalnego dobra. Innym sposobem jest przedstawienie go jako księgi rachunkowej. W tym sensie najlepsza księga – ta, w której nie można fałszować liczb, nie jest nieprzejrzysta – to istotna rewolucja.

Bitcoin jest w zasadzie szybszy niż złoto, ale bardziej kontrolowalny i twardszy niż fiat. Działa jako własny zdecentralizowany agent transferowy i rejestrator. To cudowna technologia – podsumowała analityk.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | kurs jsw | notowania intercars | playway kurs akcji | Jak handlować w Plus500 | purple trading | ccc giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCeny ropy naftowej nie zareagowały na decyzję OPEC+
Następny artykułCena miedzi ze wsparciem w chińskich planach
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here