Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCRok 2020 rozpoczął się dla posiadaczy kryptowalut niezwykle optymistycznie. Zdecydowana większość projektów zyskuje bowiem na wartości, co przekłada się na wzrost kapitalizacji tego rynku oraz oczywiście portfeli inwestorów. Mimo, że w dotychczasowej historii notowań walut wirtualnych dostrzec można było, iż wiele z nich silnie skorelowanych jest z cena Bitcoina, to tym razem można by zaryzykować stwierdzenie, że to BTC skorelowany jest z Altcoinami. Okazuje się bowiem, że wiele kryptowalut notuje znacząco wyższe (procentowo) wzrosty niż Bitcoin, a co za tym idzie, są one lepszymi instrumentami spekulacyjnymi.


Bitcoin ustępuje miejsca Altcoinom

Biorąc pod uwagę zmienność tylko od początku tego roku, dostrzec można, że:

  • Cena Bitcoina (BTC) wzrosła o niemal 38%
  • Cena Ethereum (ETH) wzrosła o ponad 67%
  • Cena XRP wzrosła o ponad 49%
  • Cena Bitcoin Casha (BCH) wzrosła o 120%
  • Cena Bitcoina SV (BSV) wzrosła o 205% (choć w skrajnym momencie aprecjacja przekraczała 370%)
  • Cena Litcoina (LTC) wzrosła o 82%

Jedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital, Mike Novogratz przyznał nawet oficjalnie, iż “w tym roku szerszy rynek, w tym XRP osiągnął lepsze wyniki niż BTC” dodając, że go to “zaskoczyło”.

To powiedziawszy zaznaczył jednak, że wciąż jest przekonany, iż to BTC jest najlepszym spośród aktywów kryptowalutowych.

Spoglądając tymczasem na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC przekroczyła w dniu wczorajszym techniczny opór w wysokości 9550 USD. Oznacza to, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jej dalszej aprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 11 tys USD, 12 tys USD, bądź nawet 13 tys USD.

Zobacz także: Bitcoin osiągnie nowe ATH do lata! Cena BTC wzrośnie do 27 tys. USD
– uważa Tom LeeConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTwitter frunie na północ, Tesla jedzie na południe, PLN słabnie a ropa pod presją
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – kurs funta największym przegranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here