Naga MarketsBitcoin: To mógł być Satoshi Nakomoto. Wiele wskazuje na nieżyjącego eksperta od kryptografiiSpekulacji na temat tego, kim w rzeczywistości jest twórca Bitcoina (BTC) Satoshi Nakomoto było już wiele. Najnowsza teoria sugeruje, że Satoshi to tak naprawdę ekspert od od kryptografii Len Sassaman. Jednakże, najprawdopodobniej nie działał sam w tworzeniu najstarszej kryptowaluty.

  • Sassaman był ekspertem w dziedzinie kryptografii
  • ​​Blockchain Bitcoina był prawdopodobnie wynikiem wielu lat planowania i połączonych wysiłków wielu osób
  • Do stworzenia BTC potrzeb było specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin

Len Sassaman twórcą Bitcoina?

W artykule na portalu Medium, autor Evan Hatch podaje kilka powodów, dla których Sassaman może być człowiekiem stojącym za najstarszą kryptowalutą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po pierwsze, Hatch zwraca uwagę, że Satoshi wysłał swoją ostatnią wiadomość zaledwie dwa miesiące przed śmiercią Sassamana 3 lipca 2011 roku.

Hatch zauważa również, że Sassaman był ekspertem w dziedzinie kryptografii klucza publicznego, która leży u podstaw Bitcoina. Był on także członkiem Internet Engineering Task Force, która opracowała protokół TCP/IP – podstawę Internetu i sieci Bitcoin.

Według Hatcha, Sassaman współpracował również z Halem Finneyem, kiedy dołączył do Network Associates, aby pomóc w opracowaniu szyfrowania PGP (Pretty Good Privacy). Finney jest pierwszą osobą, która otrzymała BTC od Satoshiego.

Hatch dodaje, że stanowisko Sassamana w kwestii prywatności jest również zgodne z ideologiami, które doprowadziły do ​​powstania sieci Bitcoin.

– …Potrzebowaliby ideologicznego przekonania i etosu hakerów, aby„ zakasać rękawy ”i anonimowo zbudować rzeczywistą wersję idei, która wcześniej została zdegradowana do królestwa teorii. Kiedy myślę o życiu Lena, widzę wiele z tych samych cech i myślę, że istnieje realna możliwość, że Len miał bezpośredni wkład w powstanie Bitcoina – napisał Leung.

Wskazuje również, że Sassaman mieszkał w Belgii, podczas gdy Bitcoin był rozwijany w Europie i tam też prawdopodobnie Satoshi stacjonował przy pracy nad projektem.

– Co dziwne, Len używał tego samego brytyjskiego angielskiego co Satoshi, mimo że był Amerykaninem – uważa Hatch.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pomimo przekonania, że ​​Sassaman jest mocnym kandydatem, by stać się Satoshim Nakamoto, osobą, która pozostawiła w portfelu BTC o wartości 64 miliardów dolarów, Hatch zauważa, że ​​blockchain Bitcoina był wynikiem wielu lat planowania i połączonych wysiłków wielu osób.

– Kimkolwiek był Satoshi, bardzo mocno „opierał się na ramionach gigantów” – Bitcoin był kulminacją dziesięcioleci zgromadzonych badań i dyskusji w społeczności Cypherpunk… Aby zsyntetyzować i wdrożyć niezliczone pomysły, na których opierał się Bitcoin, ta osoba lub grupa ludzi wymagałaby unikalnej kombinacji wiedzy specjalistycznej obejmującej infrastrukturę klucza publicznego, kryptografię akademicką, projektowanie sieci P2P, praktyczną architekturę bezpieczeństwa i technologię prywatności. Prawdopodobnie byłaby głęboko zakorzeniona w społeczności Cypherpunk i sąsiadowały z postaciami, które okazały się mieć duży wpływ na kryptowalutę – napisał Hatch.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax analiza | kurs dolara (usd) | kurs zlotego | bitcoin prognoza | dow jons | bitcoin akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here