Naga MarketsAutor „Price of Tomorrow” mówi, że bitcoin to „łódź ratunkowa” w czasach zawirowań finansowych. Jest zdania, że BTC to inwestycja „konieczna” w czasach, gdy banki centralne zwiększają zadłużenie.

  • Bitcoin po raz kolejny został określony mianem safe haven. 
  • Tak postrzega kryptowalutę Jeff Booth.

Bitcoin musi być w twoim portfelu!

Znany przedsiębiorca i autor znanej książki, Jeff Booth, uważa bitcoina za inwestycję „konieczną” w czasach, gdy banki centralne nadal zwiększają zadłużenie.

Autor książki „The Price of Tomorrow”, która opowiada o temacie deflacji, Jeff Booth, zwrócił uwagę, że jeszcze zanim pandemia COVID-19 doprowadziła do kryzysu, globalny dług wynosił 250 bilionów dolarów w gospodarce światowej wartej około 88 bilionów dolarów. Według usdebtclock.org Stany Zjednoczone znajdują się na szczycie listy dot. zadłużenia z ponad 10 proc. globalnej sumy i stale rosnącą kwotą 26,7 bln USD.

– Odprężenie w jakiejkolwiek formie będzie brutalne – przewiduje Booth. Uważa, że ​​jedyne dwie możliwości, jakie pozostały, są ponure, a pierwsza to niewypłacalność rządu w wyniku depresji deflacyjnej, która obejmowałaby upadek systemu bankowego, lub niewypłacalność w wyniku hiperinflacji, która może mieć miejsce w wyniku masowego drukowania pieniędzy.

Kontynuując tę ​​narrację, Booth dodał, że jego zdaniem “bitcoin jest koniecznością”, ale nie chodzi tylko o chęć zarobienia, ale o to, że kryptowaluta jest “łodzią ratunkową”.

FED nie boi się inflacji

Warto pamiętać, że dziś FED prowadzi mocno proinflacyjną politykę. Bezrobotni Amerykanie otrzymują dodatki do zasiłków, zaś Jerome Powell, szef banku centralnego USA, stwierdził, że priorytetem jego instytucji nie będzie walka ze skokami cen.

W środę, 16 września, Powell ujawnił, że Rada Fed zdecydowała też, że stopy procentowe pozostaną w nadchodzących latach na poziomie 0 proc. – 0,25 proc., podczas gdy inflacja może przekroczyć próg 2 proc., jeśli zostanie to uznane za konieczne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here