Naga MarketsBitcoin to koń trojański nowych finansów, uważa Mike Novogratz
Mike Novogratz

Mike Novogratz w ostatnim wywiadzie podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami oświadczył, że inwestorzy instytucjonalni czekają na kolejną zmianę narracji na rynku kryptowalutowym . Dyrektor generalny funduszu Galaxy Digital uważa, że rynek znajduje się obecnie w fazie konsolidacji po załamaniu cen w zeszłym miesiącu. Novogratz wypowiedział się również na temat branży zdecentralizowanych finansów (DeFi) i tego, co jej wzrost może oznaczać dla instytucji finansowych w najbliższej przyszłości.

  • Novogratz nazywa bitcoina koniem trojańskim, który ma „przenieść cały świat finansów do aktywów cyfrowych”
  • Taka zmiana nie odbywa się bez „odrobiny rozlewu krwi”, a tradycyjne instytucje finansowe będą się z pewnością przed nią bronić
  • Co do obecnego kursu BTC inwestor jest zdania, że bitcoin spadł w długoterminową fazę konsolidacji
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Mike Novogratz uważa, że inwestorzy na rynku bitcoina (BTC) czekają na nową narrację

Prezes Galaxy Digital jest zdania, że bitcoin wciąż znajduje się w fazie konsolidacji, po tym jak w zeszłym miesiącu doszło do spadku cen i załamania całego rynku kryptowalut w dniu 19 maja. Według przedsiębiorcy, potencjalni inwestorzy czekają na kolejną zmianę narracji i nowe katalizatory, które napędzą wzrosty. Ten nowy impuls skusiłby ich do ponownego rozpoczęcia pompowania pieniędzy w cyfrowe aktywa. Novogratz wyjaśnił w wywiadzie, że jego zdaniem to właśnie inwestorzy instytucjonalni są winni niedawnemu spadkowi cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Duzi gracze byli w stanie gromadzić bitcoina w dużej ilości jeszcze przy cenie 9 tysięcy dolarów a przy nagłym wzroście zaczęli dynamicznie realizować zyski”, twierdzi Novogratz i dodaje:

– Rok później jest on na poziomie 60 tys. dol. i chęć dzwonienia kasą jest tak głęboko zakorzenioną ludzką potrzebą, że widzieliśmy mocną realizację zysków. Teraz widzimy okres konsolidacji i czekamy na nadejście nowej narracji, która przyniesie kolejną falę pieniędzy i myślę, że jesteśmy teraz w jednym z takich okresów – stwierdzał popularny inwestor.

Novogratz uważa, że zmiana narracji i przebudowa rynku ma już miejsce. ETF na bitcoina lub inną kryptowalutę notowany w USA ma być jednym z motorów napędowych pozytywnych zmian. Te instrumenty mają sprawić, że cyfrowych aktywa trafią również do starszych Amerykanów, którzy tradycyjnie byli sceptycznie nastawieni do inwestycji w kryptowaluty. Galaxy Digital, firma Novogratza, złożyła wniosek o Bitcoin ETF już w kwietniu. Podobnie jednak jak wiele innych firm nadal czeka na odpowiedź ze strony SEC.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

DeFi wpłynie na tradycyjną bankowość

Mike Novogratz wypowiedział się również na temat stanu DeFi i tego, jak wpłynie on na tradycyjną bankowość w najbliższej przyszłości. Według niego, w ciągu najbliższych pięciu lat świat będzie zaskoczony wzrostem zdecentralizowanych finansów.

invest

Oznacza to, że usługi bankowe ucierpią w porównaniu ze swoją nowszą wersją między innymi ze względu na regulacje, które muszą spełniać. Z drugiej strony, protokoły DeFi mogą oferować dowolne zyski w zależności od swojej działalności. Tradycyjni dostawcy usług finansowych będą walczyć o to, aby były one regulowane.

W każdym razie przedsiębiorca uważa, że banki toczą przegraną walkę. Podkreślił:

– Banki będą lobbować jak szalone – mniej przeciwko bitcoinowi, bardziej przeciwko DeFi – ale bitcoin jest koniem trojańskim, który ma przenieść cały świat finansów do aktywów cyfrowych, a rewolucje nie odbywają się bez odrobiny rozlewu krwi – podsumował Novogratz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty notowania | lira turecka kurs | kurs eth | akcje cd projekt | analiza giełdowa | notowanie jsw | dax forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here