Naga MarketsBitcoin to klasa aktywów dla wielu klientów JPMorgan, twierdzi jeden z dyrektorów bankuPomimo tego, że bitcoin (BTC) nie został jeszcze oficjalnie uznany za niezależną klasę aktywów to zdaniem jednego z dyrektorów oddziału ds. zarządzania majątkiem w JPMorgan, istotne jest, aby instytucje zaspokajały zapotrzebowanie swoich klientów na tego typu produkty inwestycyjne.

Klienci JPMorgan uznają bitcoina za klasę aktywów

Duża liczba klientów JPMorgan postrzega waluty cyfrowe takie jak bitcoin właśnie jak niezależną klasę aktywów, powiedziała dyrektor ds. zarządzania aktywami i majątkiem Mary Callahan Erdoes. W wywiadzie dla Bloomberga, który ukazał się we wtorek, Erdoes podkreśliła, że bank będzie nadal świadczył usługi kryptowalutowe, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, stwierdzając:– Wielu naszych klientów mówi, że jest to klasa aktywów i chce inwestować, a naszym zadaniem jest pomóc im umieścić pieniądze tam, gdzie chcą je umieścić.

Erdoes dodała, że debata na temat tego, czy kryptowaluty stanowią klasę aktywów nadal trwa, a wielu ekspertów jest zaniepokojonych ekstremalną zmiennością rynku.

– To jest bardzo subiektywna ocena. Nie mamy bitcoina jako klasy aktywów per se. Zmienność, którą widzimy dzisiaj, po prostu musi się rozegrać – stwierdziła Erdoes dodając, że nadal nie wiadomo, czy kryptowaluta to pełnoprawny magazyn wartości.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

BTC w JPMorgan: mieszane podejście do kryptowaluty

Jedna z największych instytucji bankowości inwestycyjnej w Stanach Zjednoczonych, JPMorgan jest znana ze swojego mieszanego stanowiska w zakresie kryptowalut. Jeszcze w 2017 roku prezes spółki Jamie Dimon opisywał bitcoina jako “oszustwo”. Od tego czasu firma złagodziła swoje stanowisko wobec branży, podobno przygotowując się do uruchomienia aktywnie zarządzanego funduszu BTC, a także uruchamiając instrumenty dłużne z bezpośrednią ekspozycją na koszyk firm skupionych wokół kryptowalut.

Analitycy JPMorgan uważnie monitorują rynek cyfrowych aktywów, a ekspert ds. kryptowalut Nikolaos Panigirtzoglou prognozuje, że bitcoin osiągnie cenę 145 000 dol. w długim terminie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator | eur/usd | notowania livechat | kurs wirtualna polska | pzu akcje | ropa prognozy | notowania pzu |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here