Naga Marketsmoneta bitcoin wyciągana z kieszeniWielu przeciwników Bitcoina zarzuca mu dużą niestabilność ceny, brak odgórnych regulacji czy też podatność na oszustwa i ataki hakerskie. Grono to zwiększyło się znacznie wraz ze spadkiem ceny z 20 000 USD do zaledwie 3800 USD w nieco ponad rok. Jednak takie spojrzenie może być nieco mylące. Gdyby przyjrzeć się statystykom najpopularniejszej kryptowaluty z ostatnich dziesięciu latach można odnieść wrażenie, iż kupno BTC to bezpieczna i długoterminowa inwestycja.


Zobacz również: „Wieloryby” masowo kupują Bitcoina i Bitcoin Casha

Pomimo bessy Bitcoin ze stopą zwrotu na poziomie 65 tys %

Analitycy, którzy śledzą notowania Bitcoina nie mają wątpliwości – od grudnia 2017 roku trwa silny rynek niedźwiedzia i póki co nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Również aktualny poziom wolumenu wyszukiwanych fraz Bitcoina wskazuje, iż popularność BTC drastycznie zmalała.

Bitcoin to nie bańka, a ostrożna i długoterminowa inwestycja
Ilość wyszkuań fraz Bitcoina wwyszukiwarce google. źródło: coin.dance/stats

Spoglądając na roczne zamknięcia notowań BTC można jednak odnieść zupełnie odmienne wrażenie.

Bitcoin to nie bańka, a ostrożna i długoterminowa inwestycja
Cena Bitcoina na koniec ostatnich siedmiu lat

Można łatwo zauważyć, iż przez ostatnie siedem lat notowania Bitcoina systematycznie rosły. To dowodzi, iż najpopularniejsza wirtualna waluta była do tej pory wysoce opłacalną formą oszczędzania pieniędzy, a dla branży wydobywczej udaną inwestycją.

Zobacz również: Wiceprezes IBM: Cel dla Bitcoina to 1 mln USD

Bitcoin to nie bańka, a ostrożna i długoterminowa inwestycja
Stopa zwrotu BTC w ostatnich siedmiu latach

Szał kryptowalutowy pod koniec 2017 roku, który doprowadził do stworzenia ogromnej bańki i jej pęknięcia nałożył łatkę branży wirtualnych np.: „hazard” czy ”oszustwo”. Jednak każdy kto myśli o inwestycji w Bitcoina jak o sposobie na szybkie wzbogacenie się to zwykły spekulant, a nie tzw. HODLer, który kupno i trzymanie BTC traktuje jako inwestycję długoterminową. Wielu ludzi podejmowało w ostatnich latach nieudolne próby inwestowania w BTC i to, że im nie wyszło nie oznacza, że Bitcoin jest z natury wysoce ryzykowną inwestycją.

Niedawno inwestor venture capital, Fred Wilson, zasugerował, że bitcoinowi inwestorzy powinni dokonywać zakupów po spadkach z uwagi na aktualne wydarzenia, które sprawiają, że warto zainwestować w sektor kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here