Naga MarketsIsaiah JacksonAutor popularnej książki “Bitcoin & Black America”, Isaiah Jackson, twierdzi, że bitcoin sam w sobie może być skutecznym protestem przeciwko instytucjom finansowym. Uważa, że ludzie powołujący się na bitcoina podczas protestów w sprawie zabójstwa George’a Floyda zidentyfikowali „prawdziwego wroga” – jest nim zaś system finansowy, który dyskryminuje Afroamerykanów.

  • Autor książki “Bitcoin & Black America” uważa, że prawdziwym wrogiem czarnoskórych jest system finansowy.
  • Uważa, że posiadanie BTC jest formą protestu.

Bitcoin oznacza protest

Jackson rozmawiał z Cointelegraph 4 czerwca, mówiąc, że z zadowoleniem ogląda zdjęcia w mediach społecznościowych protestujących czarnoskórych trzymających symbol kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powiedział, że skutkiem odcięcia Afroamerykanów od systemu gospodarczego była właśnie niedawna tragedia.

Kiedy system ekonomiczny jest zepsuty… bez względu na to, jak bardzo się starasz, zostajesz zepchnięty do obszarów, w których nadzór policji jest bardzo ciężki. (…) policja zaczyna zabijać czarnych mężczyzn, a to wszystko jest tylko efektem domina – powiedział. Uważa, że fundamentem nowej strategii może być BTC.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kup BTC!

Zazwyczaj mówię, że najspokojniejszym protestem, jaki możesz zrobić, jest po prostu kupowanie bitcoinów w regularny sposób, ponieważ po prostu przenosisz swoje pieniądze z tego systemu do tego, co moim zdaniem jest lepszym i twardym systemem pieniężnym, który można wykorzystać w przyszłość – uważa.

Problemem jest to, że adopcja kryptowaluty wśród społeczności Afroamerykanów jest dziś na niskim poziomie. Jackson uważa, że „może mniej niż 10 proc.” używa bitcoina, a „mniej niż 1 proc. faktycznie używa go regularnie”.

Zwrócił także uwagę na sposób, w jaki niektórzy w mediach dotąd informowali o czarnych społecznościach. Porównał to do tego, jak pokazuje się… BTC.

Szczerze mówiąc, postrzeganie bitcoinów w mediach było niesamowicie zbliżone do tego, jak postrzegani byli czarnoskórzy -powiedział Jackson. Dodał, że wokół tych tematów jest  „dużo kłamstw” i “dezinformacji”. 

invest

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here