Naga MarketsBitcoin to "częściowy" magazyn wartości, uważa popularny "Doktor Zagłada", Nouriel RoubiniJednym z najbardziej zagorzałych krytyków bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat był noblista Nouriel „Dr. Doom” Roubini. Wydaje się jednak, że ostatnio nawet on zmienia swoje postrzeganie kryptowaluty.

  • Roubini od lat krytykował kryptowaluty, a nawet technologię blockchain.
  • Teraz zaczyna zmieniać swoją narrację nt. cyfrowych walut. Twierdzi, że bitcoin ma pewną wartość.

Bitcoin vs Nouriel Roubini – największy krytyk BTC na świecie

Profesor z New York University, znany z tego, że otrzymał Nagrodę Nobla i przewidział kryzys z 2008 roku, przez ostatnie lata wytrwale krytykował BTC. Nawet technologię blockchain porównywał do rozbudowanego arkusza Excela.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mało tego, debatował na temat kryptowalut ze zwolennikami BTC. Przykładowo publicznie spierał się na argumenty ze współzałożycielem i dyrektorem generalnym BitMEX Arthurem Hayesem na konferencji na Tajwanie. Potem obrzucił Hayesa i jego platformę szeregiem obelg. Nazwał też bitcoina „matką wszystkich oszustw”.

Zmiana narracji Doktora Zagłady ws. BTC

Tyle że ostatnio wydaje się, że nieco zmienił narrację. Nadal uważa, że ​​bitcoin nie jest realną walutą i nigdy nią nie będzie, ale przyznał, że może mieć pewne zastosowanie i reprezentować jakąś wartość.

Niezależnie od tego, czy się przejęzyczył czy nie, Roubini przyznał w wywiadzie z 6 listopada, że ​​uważa, że ​​bitcoin to „częściowo magazyn wartości”.

Jeszcze rok temu pisał zaś:

„Bitcoin spadł o 14 proc. w ciągu ostatniego dnia do poniżej 9,5 tys. Auć! To musi boleć (…). Nazywanie bitcoina walutą – nie mówiąc już o tysiącach innych shitcoinów – to żart: nie jest on jednostką rozliczeniową, nie jest środkiem płatniczym, ani trwałym magazynem wartości (-14 proc. w ciągu dnia).”

Powód, dla którego zmienił swój pogląd, jest niejasny. Dostrzega on jednak pewną wartość w „algorytmie”, który utrzymuje podaż bitcoinów.

Roubini dodał, że w porównaniu do „shitcoinów” zdolność bitcoina do przechowywania wartości jest lepsza. Uważa, że ​​inne kryptowaluty tracą na wartości szybciej niż Rezerwa Federalna zaniża wartość dolara amerykańskiego.

Jego przykład – jako osoby, która zmienia zdanie nt. kryptowalut – nie jest czymś nowym. CEO Microstrategy, Michael Saylor, siedem lat temu był zagorzałym przeciwnikiem BTC. W tym roku polecił jednak swojej firmie zakup bitcoinów o wartości 425 milionów USD i w wywiadach mówi, że to długoterminowa inwestycja.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here