Naga MarketsBitcoin w rozsypceNicolas Weaver z International Computer Science Institute w Berkeley uważa, że kryptowaluty i Bitcoin nie mają przyszłości. Mało tego, dość obrazowo opisał główną e-walutę jako “bydlęcą kupę”.

– Wszyscy, którzy mają od kilkunastu lat dostatecznie dużą wiedzę informatyczną, już w 2010 roku wiedzieli, że bitcoin to coś w rodzaju bydlęcych odchodów – stwierdził w najnowszym odcinku podcastu Odd Lots naukowiec i informatyk Nicolas Weaver.

Co ciekawe, autor tych słów to nie sfrustrowany ekscentryk, a astrofizyk i doktor nauk komputerowych po University of California w Berkeley. Dziś pełniący funkcję starszego analityka w International Computer Science Institute w Berkeley. Mocno krytykuje jednak BTC i wytyka błędy całego systemy.

– Bitcoin jako waluta, jako środek płatniczy, nie ma praktycznie żadnego zastosowania. On nigdy nie będzie używany na dużą skalę. Nie jest w stanie konkurować z takimi systemami, jak PayPal czy VISA. Jeśli tylko nie jesteś przestępcą, albo spekulantem, nie masz tak naprawdę powodów, by używać BTC – przekonuje Weaver.

3 powody tego, że BTC upadnie

Naukowiec twierdzi, że kryptowaluta upadnie z 3 powodów:

1. W sieci BTC nie można cofać transakcji.

2. Jest problem z bezpiecznym przechowywaniem kryptowalut.

3. Wydawanie kryptowalut – czyli płacenie nimi za towary czy usługi – jest trudne.

Co znamienne dla zwolenników cyfrowych walut owe “wady” są zaletami. To, że nie można cofnąć transakcji, zabezpiecza handel oparty na kryptowalutach.

Przechowywanie e-walut jest bardzo bezpieczne, jeśli zachowa się pewne standardy i nie trzyma ich na giełdach, do czego nawołuje wielu przedstawicieli środowiska. Sam legendarny inwestor Tim Draper przyznał, że czuje się bezpiecznej, gdy część swoich środków trzyma na blockchainie, a nie w banku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co do kupowaniu towarów i usług za kryptowaluty, tu sprawa jest prosta. Po prostu adopcja nowej technologii nie jest jeszcze tak powszechna. Sytuacja może się jednak diametralnie zmienić za parę lat.

Jak widać, krytyka Weavera nie jest do końca słuszna. Ponadto pokazuje, że nie zna on w pełni rynku blockchaina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here