Naga Markets
Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital
Mike Novogratz

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, twierdzi, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy cena Bitcoina może znacznie wzrosnąć. Według jego prognoz, do końca tego miesiąca kurs BTC/USD może osiągnąć poziom 30 000 USD. Jednym z powodów takiej sytuacji może być mniej wrogie stanowisko Chin wobec branży kryptograficznej, co może przyczynić się do wzrostu zainteresowania inwestorów.

Fala sprzedaży w kryptowalutach już się skończyła – Mike Novogratz

Ostatnie wydarzenia w sektorze kryptowalut w Chinach pokazują, że spółki zależne od chińskich banków w Hongkongu zaczynają znów oferować swoje usługi lokalnym firmom kryptograficznym. To pozytywny sygnał dla rynku wirtualnych walut i może przyczynić się do dalszego wzrostu cen Bitcoina.Mike Novogratz uważa, że cała sprzedaż, która miała zostać wykonana w trakcie rynku niedźwiedzia, została już zakończona, a wiele osób rozstało się ze swoimi wirtualnymi aktywami, co oznacza, że rynek kryptowalut może znacząco wzrosnąć w kolejnych miesiącach.

Jednocześnie, Amerykanin wyraził swoje rozczarowanie amerykańskimi organami regulacyjnymi, które zacisnęły pętlę na krypto-świecie. Novogratz uważa, że taka polityka nie jest dobra dla szansy Ameryki na przewodzenie w tej branży, a ludzie wyjeżdżają za granicę, co przyczynia się do osłabienia pozycji jego kraju.

Niezależnie od tego, co sądzą o Bitcoinie krytycy tej kryptowaluty, jak na przykład ekonomista Steve Hanke, Mike Novogratz podkreśla, że wyniki BTC w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat były bezpieczniejsze niż akcje JPMorgan Chase & Co czy Google.

Mike Novogratz uważa, że inwestowanie w Bitcoina nie jest dla głupców, wręcz przeciwnie, może przynieść zyski dla tych, którzy rozumieją potencjał tej kryptowaluty i podbić jej kurs w rejon 30 000 USD do końca tego miesiąca.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.