Naga Markets

Najnowsze dane dotyczące Bitcoina (BTC) pokazują, że jest schronieniem dla inwestorów szukających ucieczki przed rozwijającym się kryzysem bankowym w Stanach Zjednoczonych. Ogromna ilość, bo ponad 2/3 (67,7%) wszystkich tokenów BTC pozostało nietkniętych na portfelach przez ponad rok, wynika z danych firmy Glassnode. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w środę w okolice 25 000 USD po silnych wzrostach w ostatnich czterech sesjach.

Bitcoin oferuje alternatywę dla tradycyjnych banków

Kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych, instytucji takich jak Silicon Valley Bank, Silvergate Bank i Signature Bank, spowodował wstrząsy na rynkach, wywołując spadek akcji banków (i nie tylko) na Wall Street. Tymczasem Bitcoin i szerszy rynek kryptowalut zyskują na wartości. Wzrost ceny BTC doprowadził do najwyższego poziomu w pierwszym kwartale 2023 roku, popychając kurs powyżej 26 000 dolarów podczas sesji 14 marca.Jednocześnie ogromna ilość, bo ponad 2/3 (67,7%) wszystkich tokenów BTC pozostało nietkniętych na portfelach przez ponad rok, wynika z danych firmy Glassnode.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Ta duża ilość HODLerów oraz wzrost ceny Bitcoina może być dowodem na unikalne cechy tej sieci jako magazynu wartości i zdecentralizowanej waluty, które nie są poddane kaprysom władz centralnych, takich jak Federalna Rezerwa Stanów Zjednoczonych (Fed).

Należy również zauważyć, że początki Bitcoina opierają się na Wielkim Kryzysie Finansowym (GFC) z 2008 roku. Zdecentralizowana sieć została stworzona w celu bezpośredniej reakcji na ten kryzys, dostarczając alternatywnej waluty, która jest odporna na kontrolę jednego podmiotu.

Co ciekawe Satoshi Nakamoto, tajemniczy twórca Bitcoina, umieścił napis w pierwszym bloku BTC, który brzmi: „The Times 03/Jan/2009 Chancellor on the brink of second bailout for banks.”

Pierwotna wiadomość Satoshiego jest nadal aktualna, gdy banki centralne przygotowują się do interwencji w celu zapobieżenia kryzysowi finansowemu. Pozwala to także krytykom kwestionować niezawodność polityk banków centralnych. Z kolei Bitcoin ucieleśnia ideę odchodzenia od zcentralizowanych instytucji, oferując bezpieczną, zdecentralizowaną formę waluty.

Inwestorzy, którzy coraz bardziej zdają sobie sprawę z wartości BTC w czasach niepewności gospodarczej, zwiększają swoje zasoby. W dniu 1 lutego 2023 roku długoterminowi posiadacze stanowili aż 78% zapasów BTC.

To wskazuje, że wielu inwestorów szukających bezpiecznej przystani docenia główną kryptowalutę w niepewnych czasach.

Tymczasem w weekend sieć Bitcoina odnotowała ponad 600 000 transakcji o wartości 33 miliardów dolarów. Wyemitowano 2 037 nowych jednostek BTC, utrzymując stabilną i przewidywalną stopę inflacji wynoszącą 1,8%. Jednocześnie wygenerowano ponad 1 milion unikalnych adresów, co wskazuje na to, że coraz więcej osób dołącza do sieci.

Niedawne niepowodzenia tradycyjnych banków, następujący po tym wzrost ceny Bitcoina oraz rekordowo wysoki odsetek HODLerów może wskazywać, że długoterminowi inwestorzy utrzymują zaufanie do zdolności BTC w kwestii przetrwania turbulencji rynkowych.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułInflacja rośnie najszybciej od 1996 r.! Wskaźnik CPI przekroczył 18%
Następny artykułStill Crypto #10, czyli kalendarz nadchodzących wydarzeń ze świata kryptowalut
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.