Naga MarketsFirmy z rynku finansowego i rząd w przeważającej większości postrzegają kryptowaluty jako coś ryzykownego, a nie jako szansę dla branży.

  • Kryptowaluta to w oczach ekspertów z firm finansowych i rządu coś ryzykownego.
  • To bardziej ryzyko niż szansa – mówią o BTC ankietowani.

Bitcoin to bardziej ryzyko, a nie szansa

Około 60 proc. respondentów z firm finansowych, rządu i sektora prywatnego w ankiecie przeprowadzonej przez think tanki Royal United Services Institute i Association of Anti-Money Laundering Specialists stwierdziło, że kryptowaluty są raczej ryzykiem niż szansą. Za główny problem uznano nielegalne ich używanie.

Badanie obnaża – jak twierdzi Reuters“głębię sceptycyzmu wobec powstającej technologii.” Sugeruje, jak daleką drogę musi odbyć jeszcze branża kryptowalut, aby uzyskać szerszą akceptację.

Kryptowaluty to zło!

Ankieta wykazała, że ​​postrzeganie kryptowalut jako czegoś służącego przestępcom jest bardzo głębokie. Prawie 90 proc. respondentów z firm finansowych stwierdziło, że martwi się wykorzystywaniem kryptowalut w kwestii prania pieniędzy. Ponad 80 proc. obawiało się, że podmioty objęte sankcjami używają cyfrowych walut do ich obchodzenia.

Zakres, w jakim kryptowaluty są wykorzystywane do przestępstw, jest niejasny, a wcześniejsze badania przeprowadzone przez główną firmę analityczną Chainalysis w tym roku wykazały, że wskaźnik ten wynosi zaledwie 1 proc. wszystkich transakcji.

Mimo to cyfrowe waluty są popularne wśród cyberprzestępców, jak pokazuje lipcowy hack dot. znanych użytkowników Twittera w celu skradzenia bitcoinów naiwnych internautom.

Kryptowaluty były również wykorzystywane do finansowania grup bojowników. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych powiedział w zeszłym miesiącu, że te trafiały do portfeli m.in. Hamasu, Al-Kaidy i Państwa Islamskiego.

Badanie wykazało, że tylko jedna piąta respondentów z firm finansowych i innych firm prywatnych stwierdziła, że ​​postrzega monety cyfrowe jako szansę.

Ankieta została oparta na ponad 550 odpowiedziach udzielonych przez instytucje finansowe, organy ścigania i instytucje nadzorujące finanse oraz firmy prawnicze i ubezpieczeniowe.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here