Naga MarketsBitcoin (BTC) konsoliduje. Bitcoin Cash, Ethereum, Monero I Bitcoin SV liderami wzrostówW trakcie czwartkowej sesji notowania Bitcoina testowały tygodniowe maksima dochodząc do poziomu 6766 dolarów, po czym delikatnie korygowały tracąc w momencie publikacji poniższego artykułu 0,55%. Według danych portalu Coin Paprika liderami wzrostów w ujęciu dobowym pozostają tokeny Bitcoin Cash, Ethereum, Monero i Bitcoin SV, zyskujące około 3%.


Bitcoin nadal w impasie. Kurs BTC może długo pozostać w konsolidacji

Z jednej strony Bitcoin uporczywie dobija się do strefy oporu wyznaczanej na 6800-7000 dolarów, która pokrywa się z minimami z listopada, grudnia i stycznia, z drugiej konsoliduje już niemal od miesiąca, a ruch boczny przy spadających obrotach sugeruje, że jak na razie potencjalne wybicie w górę wydaje się mało prawdopodobne.

Obecna konsolidacja jest jednak na tyle szeroka, że również w niej zakresie można szukać okazji handlowych. Potencjalna gra „od bandy do bandy” może zapewnić niemal 30% zysku. W tym momencie test górnego ograniczenia zwiększa szanse na ponowne zejście w okolice lokalnych dołków 5800 dolarów, a następnie do strefy 5000-4800 dolarów, gdzie dynamiczne spadki z 12 marca wyznaczają dolne ograniczenie.

Bitcoin w konsolidacji o zakresie zmienności liczącej 30%. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin w konsolidacji o zakresie zmienności liczącej 30%. Źródło: Tradingview.com

Altcoiny na zielono: BCH, ETH, XMR i BSV liderami wzrostów

W gronie 20 największych altcoinów pod względem kapitalizacji w czwartek dominuje kolor zielony. Zmienność i wzrosty są co prawda skromne, jednak w przypadku czterech kryptowalut widać ponad trzyprocentową aprecjację (wywołaną wzrostami środowymi i czwartkowym testem tygodniowych maksimów na wykresie BTC).

W gronie tym znajdują się wymieniane już wcześniej Bitcoin Cash (3,4%), Ethereum (3%), Monero (3%) oraz Bitcoin SV (2,9%). O niespełna 4% podnosi się również łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego wynosząca obecnie niespełna 190 miliardów dolarów, a dominacja BTC powraca nad poziom 64%.

https://coin360.com/sharing/0-a6bk4b4jtp_1585808497760
Źródło: Coin360.com

Jeżeli rynek kryptowalutowy zakończy tydzień w obecnym kładzie sił, to oczekiwać można najsilniejszych sumarycznych wzrostów od początku lutego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOponeo [OPN], Atende [ATD] – Gorące spółki dnia
Następny artykułCena ropy odbija, S&P 500 traci najsilniej od dwóch tygodni
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here