Naga MarketsBitcoin testuje poziom 8 tys. USD. Kurs BTC nie był tak wysoko od 6 tygodniBitcoin na przełomie sesji poniedziałkowej i wtorkowej dynamicznie się umacniał, dzięki czemu (chwilowo) wybijał okrągłą barierę 8 tysięcy dolarów. Co prawda kurs BTC oddaje część dzisiejszych zysków, to ma za sobą wyraźne jednodniowe umocnienie i test półtoramiesięcznych maksimów. Notowania najstarszej z kryptowalut pokonują również ważną strefę oporów i konsolidację, co może otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.


Bitcoin w górę, jednak to inne kryptowaluty rozpoczęły rajd

Jak donosi magazyn Forbes, rajd na rynku kryptowalut z ostatniej doby miały rozpocząć altcoiny – najpierw w górę wystrzeliło Ethereum i Bitcoin Cash oraz XRP. Token sieci Ripple zyskiwał najmocniej umacniając się w poniedziałek o około 10%.

BTC w końcu dołączył do dynamicznych wzrostów i umacniał się o ponad 400 dolarów w przeciągu zaledwie kilku godzin według wyceny na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Obserwatorzy rynkowi dopatrują się nagłych skoków na rynku kryptowalutowym między innymi w zapowiedzi największej światowej giełdy cyfrowych aktywów Binance, która ogłosiła wprowadzenie nowej pary do handlu na rynku futures, w skład której oprócz XRP wejdzie również stablecoin Tether (USDT).

Media kryptowalutowe wspominają również o rosnącym napięciu pomiędzy USA oraz Iranem sugerując, że również w przeszłości eskalacja konfliktów geopolitycznych wpływała na umocnienie Bitcoina, który dla rosnącej liczby inwestorów staje się obok jena, franka i złota nową, cyfrową formą bezpiecznej przystani w czasach ograniczonej awersji do ryzyka.

Od strony technicznej, Bitcoin jak na razie nieudolnie testował ważną strefę oporu na wysokości 8 tysięcy dolarów, z drugiej strony pozostawia jednak za sobą lokalną konsolidację dzięki czemu może – przynajmniej potencjalnie – otworzyć się na dalszą aprecjację.

Bitcoin rósł wyraźnie na przełomie sesji poniedziałkowej i wtorkowej.
Bitcoin rósł wyraźnie na przełomie sesji poniedziałkowej i wtorkowej.

Ripple, Stellar i Cardano liderami wzrostów na rynku altcoinów

Wyraźne umocnienie Bitcoina pociągnęła za sobą również czołowe altcoiny. W gronie 20 największych pod względem kapitalizacji w przeciągu ostatnich 24 godzin najsilniej zyskiwały token sieci Ripple, XRP (9,57%), Stellar (7,08%) oraz Cardano (6,62%).

W skali całego tygodnia największymi wygranymi pozostają natomiast Monero i Bitcoin SV, których siedmiodniowe stopy zwrotu wynoszą kolejno 26% oraz 19%. To obserwowane w trakcie ostatnich kilkudziesięciu godzin umocnienie spowodowało również wyraźniejsze, ponad czteroprocentowe odbicie łącznej kapitalizacji rynku kryptowalutowego, która pokonała poziom 212 miliardów dolarów, plasując się na najwyższych pułapach od 6 tygodni.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here