Naga MarketsBitcoin testuje poziom 51 tys. dol. Kurs BTC znowu z rekordemZaledwie wczoraj bitcoin po raz pierwszy w historii testował poziom 50 tys. dol., który zdaniem ekspertów jest równie ważny na wykresie BTC co jeszcze kilka miesięcy temu 20 tys. dol. Nie przeszkodziło to jednak najstarszej kryptowalucie, aby w środę kontynuować wzrosty i pokonać poziom 51 tys. dol. W połowie tygodnia kurs bitcoina rośnie o ponad 3,3% i ustanawia nowe, historyczne maksima (ATH) na wysokości poziomu 51 050,08 dol.

  • Rajd wzrostowy BTC jest kontynuowany, a razem z nim rośnie również cały rynek kryptowalut
  • W przeciągu ostatniej doby w gronie 20 największych cyfrowych aktywów najsilniej zyskują Monero oraz Polkadot rosnąc kolejno o 6,8$% oraz 5,8%
  • Spadkową korektę kontynuuje natomiast Dogecoin, który osuwa się o 9%

Bitcoin rośnie razem z Wall Street i nie przeszkadza mu odbicie dolara

Kurs BTC testuje w środę historyczne maksima, po tym jak w trakcie wtorkowej sesji takowe ustanawiała również amerykańska giełda. Indeks S&P 500 dotykał poziomu 3950,4 pkt., najwyższego w swojej historii. Bitcoinowi nie przeszkadza fakt, że dolar w połowie tygodnia powraca do łask inwestorów i mocniej odbija, a na rynkach widać chwilowe zapędy zmierzania w kierunku aktywów mniej ryzykownych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin w środę, 17 lutego 2021 roku, ustanawiał ATH w godzinach porannych czasu polskiego, na luksemburskiej giełdzie Bitstamp testując poziom 51 050,08 dol., w momencie przygotowywania tego artykułu jest jednak nieznacznie tańszy i kosztuje 50 752 dol.

Bitcoin na nowych, rekordowych poziomach. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kurs BTC rekordowo drogi, dla wielu analityków to jednak dopiero początek

W momencie gdy bitcoin drugi dzień z rzędu wspina się na historyczne maksima, poważani w świecie kryptowalut analitycy i eksperci podzielili się swoimi odważnymi prognozami dla przyszłej wyceny cyfrowego aktywa.

Dan Held, szef działu rozwoju w giełdzie kryptowalut Kraken uważa na przykład, że kurs BTC może podrożeć nawet do jednego miliona dolarów:

– COVID był motorem napędowymi, który pozwolił Bitcoinowi zabłysnąć. Jęśli spojrzymy na BTC przez pryzmat COVIDu, dla większości ludzi, którzy go odrzucali, teraz ma to sens. I widzimy to odzwierciedlone przez instytucje. Menedżerowie całego bogactwa świata, olbrzymiej części majątki globu, teraz patrzą na Bitcoina jako rodzaj aktywa przechowującego wartość, jak na złoto 2.0. A to olbrzymia wartość dla świata. – stwierdził pompatycznie Dan Held.

Z kolei PlanB oraz Willy Woo są zdania, że kurs BTC obecnie znajduje się dopiero na początku bardzo dużego cyklu byka (trendu wzrostowego), dzięki któremu cena bitcoina osiągnie w przeciągu kolejnych miesięcy poziom 100 tys. dol.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here