Naga MarketsBitcoin testuje poziom 29 tys. dol. przed końćem roku. BTC rośnie o 50% w grudniuNajstarsza z kryptowalut w trakcie ostatniej sesji tego roku testuje poziom 29 tys. dolarów, ustanawiając nowe, historyczne maksima (ATH) i podkreślając jednocześnie, że 2020 był dla niej wyjątkowym rokiem. Bitcoin na luksemburskiej giełdzie Bitstamp w czwartek chwilowo pokonywał poziom 29 300 dol. Na przestrzeni grudnia kurs BTC umacnia się o niemal 50%, co jest jego największym jednomiesięcznym wzrostem od maja 2019 roku.

  • Bitcoin od początku roku zyskuje już ponad 300% i deklasuje inne popularne aktywa, w tym złoto
  • Wycena do polskiego złotego przekroczyła w tym tygodniu pułap 100 tysięcy złotych i nadal wzrasta
  • W gronie 20 największych kryptowalut mocniejszego odbicia w przeciągu ostatniej doby próbuje XRP, rosnąc o 5,7%

Bitcoin pokazuje, że nie ma zamiaru zakończyć obecnego rajdu

Kurs BTC potraja swoją wartość na przestrzeni bieżącego roku w obliczu globalnej pandemii koronawirusa. W tym samym czasie indeks Galaxy Crypto prowadzony przez Bloomberga i śledzący wyniki największych kryptowalut rośnie o ponad 280% dzięki wyraźnej aprecjacji głównych altcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kluczem obecnego rajdu jest jego stabilność w ostatnich tygodniach. Jeżeli bylibyśmy świadkami ewentualnej korekty spadkowej pozwoliłaby ona określić w jakim kierunku przesuwał będzie się bitcoin w pierwszym kwartale i czy duże instytucje będą nadal zainteresowane dokupowaniem BTC na lokalnych dołkach – komentował Matt Long z OSL, kryptowalutowej firmy brokerskiej.

Bitcoin pokonywał 29 tysięcy dol. i ustanawiał nowy historyczny rekord. Źródło: Tradingview.com

Ostatni wzrost ceny bitcoina nadal dzieli ekspertów rynków: część z nich uważa, że najstarsza kryptowaluta to obecnie dobre zabezpiecznie przed słabością kursu dolara i ryzykiem inflacyjny, dla pozostałych BTC nadal nie jest pełnowartościową klasą aktywów, a jedynie spekulacyjną ciekawostką.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Niezależnie od tego co sądzi się o bitcoinie, to ten w grudniu z pewnością zrobił wyjątkowy prezent inwestorom i rośnie najsilniej od maja 2019 roku:

Rajd św. Mikołaja na bitcoinie. Źródło: Bloomberg.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Ostatnia sesja handlowa w 2020 roku
Następny artykułSzczęśliwego Nowego roku życzy Redakcja Comparic.pl
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here