Naga MarketsW obliczu oczekiwania na emisję Bitcoin Gold (BTG) i niepewności z nim związanej Bitcoin (BTC) osuwał się w tym tygodniu pod pułap $5400. W związku z opóźniającą się emisją tokenu będącego efektem kolejnego hard forka, inwestorzy powracają do „tradycyjnego” BTC, wypychając jego cenę ponownie na wysokość okrągłego poziomu $6 tysięcy.


Bitcoin odrabia straty podczas czwartkowej sesji

Chociaż nie jest do końca jasne co spowodowało wzrostowe odwrócenie BTC o kilkaset dolarów, to obserwatorzy rynkowi jako główny powodów podają przede wszystkim opóźniający się start BTG oraz rosnące obawy, że projekt będzie niewypałem – mogącym konkurować co najwyżej z LTC, a nie wiodącymi pod względem cenowym prym kryptowalutami.

Co więcej, coraz wyraźniejsze stają się pogłoski sugerujące, że Amazon podczas dzisiejszej konferencji prezentującej raport kwartalny ogłosi uzupełnienie swoich systemów płatniczych o Bitcoina. Internauci już dawno w tym celu przygotowali cyfrową petycję skierowaną do prezesa spółki.

Źródło: CoinMarketCap.com

Uśrednione umocnienie Bitcoina w przeciągu ostatnich 24 godzin wynosi w tym momencie 6,79%, przyczyniając się również do aprecjacji wybranych altów (tokenów alternatywnych). Wraz z BTC zyskuje również BCH (2,97%) oraz LTC (2,49%).

Chociaż w przypadku większości dużych giełd wspomniany na początku okrągły pułap sześciu tysięcy dolarów za jednego BTC nie został jeszcze osiągnięty (notowaniom brakowało od kilku do kilknastu dolarów), to cenę udało się co do centa przetestować w przypadku giełdy Coinbase.

W przypadku polskiej giełdy BitBay, maksimum sesji znajduje się jak na razie na poziomie 5870.00 USD za jednego Bitcoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here