Naga MarketsBitcoin testuje najwyższe poziomy od 2 tyg. Kurs BTC odbił od 19,5 tys. dol.W trakcie wtorkowej sesji, po trzech dniach wzrostów z rzędu, bitcoin testował poziomy powyżej 19,5 tys. dol., będące najwyższymi od początku grudnia (około 2 tygodni). Ostatecznie jednak strefa ponownie zadziałała jako silny opór, co w dzisiejszy poranek spycha kurs BTC niżej i przeradza się w skromne spadki (-0,5%).

  • Na szerokim rynku kryptowalut nie widać większej zmienności, a w gronie 20 największych tokenów najsilniej rośnie Binance Coin (BNB) zyskując 3,8%
  • Po stronie spadkowiczów dominuje XRP tracąc 2,6% w przeciągu ostatniej doby, a Ether (ETH) podobnie jak sam BTC osuwa się o niespełna jeden procent
  • Kapitalizacja całego rynku kryptowalut stoi w miejscu i wynosi 565 miliardów dolarów

Bitcoin nadal w tym samym układzie technicznym. Szczyty z końca listopada blokują wzrosty

Notowania bitcoina po zeszłotygodniowym teście linii trendu oraz okrągłego poziomu 18 tysięcy dolarów mocniej odbijały w weekend i kontynuowały zwyżkę również na początku nowego tygodnia. Jej efektem było wtorkowe pokonanie poziomu 19,5 tys. dol. oraz test kilkunastodniowych maksimów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strefa wyznacza przez szczyty z końcówki listopada pokrywająca się z poziomem 19,5 tys. dol., która stanowi początek strefy górnego ograniczenia konsolidacji, ponownie jednak działa i skutecznie blokuje bycze zapędy próbujące wypchnąć cenę w kierunku historycznych maksimów.

W tym układzie cenowym BTC będzie miał z czasem jednak coraz mniej miejsca w związku z zawężającą zakres ruchów wzrostową linią trendu, co w końcu musi sprowokować wybicie ruchu bocznego którąkolwiek ze stron.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

XRP spada poniżej 0,5 dol. i testuje poziomy z końca listopada

Korektę spadkową silniej kontynuuje natomiast natywny token sieci Ripple. XRP w przeciągu ostatniej doby traci 2,6%, a we wtorek po jednoprocentowych spadkach spada poniżej poziomu 50 centów. Co prawda dołki pokrywają się z tymi z weekendu, jednak są to najniższe poziomy dla jednej z największych kryptowalut kod końca listopada.

Trwałe wybicie granicy 0,5 dol., otworzy drogę do dalszej deprecjacji i powrotu między innymi do poziomów z początku ubiegłego miesiąca, kiedy za jednego XRP płacono około 25 centów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here