Naga MarketsJuż w poniedziałek informowałem o potencjalnym końcu spadków kursu Bitcoina. Wówczas kurs zyskiwał nieco ponad 14%. Od tego czasu rynek nieprzerwanie podąża na północ a jako powód tych wzrostów podaje się wprowadzenie nowego oprogramowania (SegWit2x), które ma na celu sprzężenie luki ideologicznej, która zagrażała podziałowi BTC.


Czym jest SegWit2x

W internecie znajduje się wiele artykułów, których autorzy rozwodzą się na temat tego oprogramowania. Gdybyśmy mieli jednak rzecz wytłumaczyć na chłopski rozum to jednym z najtrafniejszych porównań byłoby gdybyśmy stwierdzili, że wprowadzenie SegWit2x to jak wymiana silnika w lecącym samolocie.

Nowe oprogramowanie ma sprawić by transakcje dokonywane Bitcoinem były szybsze i tańsze czyli ogólnie rzecz ujmując ma to służyć poprawie obecnej sytuacji. Zaimplementowanie SegWit do sieci umożliwi dwukrotnie większą przepustowość transakcji niż obecnie. Wciąż pozostaje jednak pytanie czy dojdzie do podziału BTC. Na to pytanie póki co nie ma jeszcze odpowiedzi i nie wiadomo czy uda się to jednoznacznie określić przed 1.08.2017r.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Spoglądając na notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp zauważymy, że od czasu mojej poniedziałkowej projekcji rynek niemal nieprzerwanie rósł w efekcie czego w dniu wczorajszym wzrosty osiągnęły już ponad 60% zbliżając się tym samy w okolice historycznych maksimów.

Miłośnikom analizy technicznej proponuję natomiast spojrzeć na notowania z punktu widzenia interwału 4-godzinnego. To tu zaobserwować możemy jak dokładnie rynek przetestował i odrzucił poziom 1850 USD oraz, że na skutek późniejszych wzrostów powstała pro-wzrostowa formacja głowy z ramionami. Jeżeli tylko techniczny zasięg tej formacji miałby zostać zrealizowany, spodziewać moglibyśmy się ustanowienia nowych szczytów w okolicy poziomu 3020 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcje dla początkujących. Sygnał kupna na USD/CHF
Następny artykułPoranek z rynkami, 21 lipca [NAGRANIE]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here