Naga MarketsBitcoin testuje 9500 dol., kurs BTC nie był tak wysoko od dwóch tygodniW trakcie środowej sesji Bitcoin na luksemburskiej giełdzie Bitstamp zyskiwał 2% i ocierał się o test poziomu 9500 dolarów, wybijając na najwyższe poziomy od dwóch tygodni. Co prawda czwartek przynosi skromną korektę aprecjacji, jednak kurs BTC pokonał zakres kanału spadkowego rysowanego od początku czerwca, co może ułatwić podejście do lokalnych maksimów i ponowny test poziomu 10 000 dolarów.

  • Na szerokim rynku kryptowalut Liderem wzrostów jest Stellar (+23% w ostatniej dobie), a Chainlink pogłębia historyczne maksima i kosztuje już 6,19 dol.
  • XRP umacnia się o 3,6%, Ethereum rośnie o 2,4%, a Litecoin o 1,7%
  • Bitcoin korzysta z dynamicznego wsparcia zapewnianego przez średnią ruchomą 50 EMA i pokonuje lokalną formację kanału spadkowego

Bitcoin pokonał kanał spadkowy. Czy cena BTC przetestuje górne ograniczenie konsolidacji?

Notowania najstarszej kryptowaluty dzięki środowemu umocnieniu o niemal 2% pokonały linię trendu spadkowego prowadzoną po coraz niższych szczytach rysowanych od początku czerwca. Teoretycznie otwiera to drogę do dalszej aprecjacji, jak widać jednak na poniższym wykresie, kurs BTC może napotkać na kilka pomniejszych, lokalnych opór zanim dotrze ostatecznie do maksimów z 2020 roku wypadających obecnie na wysokości 10 500 dolarów.

Bitcoin testuje 9500 dol., kurs BTC nie był tak wysoko od dwóch tygodni

Jednocześnie należy zauważyć, że w szerszej perspektywie Bitcoin utrzymuje się od końca kwietnia w konsolidacji o szerokości prawie 2 tysięcy dolarów. Dopóki jej dolne lub górne ograniczenie nie zostaną pokonane, to cena może w tym przedziale utrzymywać się jeszcze przez kilka kolejnych tygodni lub nawet miesięcy.

Z drugiej strony, słabnącą zmienność rynku kryptowalut, najmniejsza od trzech lat, pozwala sugerować, że przed inwestorami silniejsze ruchy (w którąkolwiek ze stron). Historia Bitcoina nauczyła traderów, że im dłuższy okres konsolidacji, tym mniejsze obroty na rynku i tym większa szansa na chaotyczne, kilkunastoprocentowe wybicie w jedną lub drugą stronę rynku.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Chainlink nadal umacnia się na historycznych maksimach, rynek altcoinów głównie na czerwono

Chainlink (LINK) w tym tygodniu wybijał poziom 6 dolarów i rysował nowe, historyczne maksima, które jak się okazuje cały czas pogłębia. W ostatniej dobie wartość kryptowaluty rosła o kolejne 3,84%, a jego wartość do poziomu 6,19 dolarów.

Pozostałe główne altcoiny również zyskują: Stellar rośnie o 23% i jest najmocniejszy od niemal roku, XRP i Etherum notują skromniejsze, jednak nadal kilkuprocentowe wzrosty. W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut ponownie rośnie i powraca nad pułap 280 miliardów dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułImmofinanz pozyskał ok. 356 mln euro z emisji akcji i obligacji zamiennych
Następny artykułAtal przekazał 767 lokali mieszkalnych i usługowych w II kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here