Naga MarketsKurs BTC w góręKurs BTC o godzinie 18:00 pokonał barierę 9 tysięcy dolarów, jednak po dynamicznym rajdzie na nowe minima nastąpiło jeszcze dynamiczniejsze osunięcie. Bitcoin po rozrysowaniu nowych tegorocznych maksimów, w przeciągu kwadransa stracił około 500 dolarów i w godzinach wieczornych ustabilizował się w okolicach 8650 dolarów.


Kurs BTC niespodziewanie testuje 9 tys. Bitcoin 10 minut na rocznych maksimach

Przez zdecydowaną część czwartkowej sesji notowania Bitcoina przesuwały się w wąskim przedziale zmienności. Sytuacja uległa jednak zmianie po 17:40, kiedy na giełdach zaczęły akumulować się zlecenia kupna. W przypadku luksemburskiej giełdy Bitstamp poziom 9 tysięcy dolarów został wybity o 18:00, a cena dotarła niemal pod 9100 dolarów. Następnie w przeciągu 15 następnych minut spadała w kierunku dziennych dołków na poziomie 8600 dolarów:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin kurs BTC M5
Bitcoin na wykresie pięciominutowym. Kurs BTC testował 9 tys. dolarów

To również może Cię zainteresować: Bitcoin szaleje w weekendy. BTC rośnie gdy tradycyjne giełdy są zamknięte

Jeżeli chodzi o szeroki rynek kryptowalut, to w skali ostatniej doby większość głównych tokenów traci. Najsilniej osuwa się IOTA, Litecoin oraz Binance Coin. Zyski nadal notuje Bitcoin SV, reagują na plotki dotyczące osoby legendarnego Satoshi’ego Nakamoto.

Patrząc na wykres dzienny notowań Bitcoina widać, że maksima osiągnięte w weekend nadal stanowią istotną strefę oporu. Tworzący się w czwartek pin bar (bardzo długi górny knot) może okazać się sygnałem sprzedażowym, szczególnie dla inwestorów stosujących założenia analizy technicznej. Jednak dopiero wybicie wsparcia na 8400 dolarów powinno oznaczać wzrost presji podażowej:

kurs Bitcoin D1
Bitcoin na wykresie dziennym

Zobacz również: Bitcoin powyżej $10 tys. wywoła silne FOMO – lęk przed pominięciemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here