Naga Markets
BitcoinŚrodowa sesja przyniosła kolejne umocnienie najstarszej z kryptowalut. Bitcoin testował w godzinach nocnych poziom 8400 dolarów, obserwowany ostatni raz dziesięć miesięcy temu. Europejski poranek przynosi jednak korektę spadkową i na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs BTC po godzinie 08:00 balansuje na granicy 8000 dolarów.


Bitcoin z korektą, czy z kontynuacją wzrostów?

Od początku maja Bitcoin zyskuje już niemal 60%. Po tak silnej aprecjacji w przeciągu dwóch tygodni wyraźniejsza korekta z pewnością byłaby oczekiwana. Z drugiej strony analitycy obawiają się, że jeżeli kurs BTC powróci pod dopiero co wybity psychologiczny poziom 8 tys. dolarów, to jego dalsza aprecjacja może się zatrzymać w kolejnej wielomiesięcznej konsolidacji lub kryptowaluta powróci do niższych poziomów.

Bitcoin w środę testował poziomy poniżej ważnego wsparcia, jednak kupujący nadal starają się utrzymywać cenę powyżej. Jest to warunek konieczny do podejmowania prób dalszych wzrostów, między innymi w kierunku strefy oporowej rysowanej na wysokości 9,5 tys. dolarów:

Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC walczy z barierę 8 tys. dolarów
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC walczy z barierę 8 tys. dolarów

W tym samym czasie kapitalizacja rynku kryptowalut pokonała barierę 250 miliardów dolarów. Ostatni raz łączna wartość całego rynku znajdowała się tak wysoko ponad pół roku temu. W samym tylko maju rynek urósł o 75 miliardów dolarów.

Ethereum i Stellar zyskują najwięcej, altcoiny na zielono

Jeżeli chodzi o rynek kryptowalut alternatywnych, to w przeciągu ostatniej doby najlepiej radzą sobie kryptowaluty sieci Stellar oraz Ethereum. Lumeny wzrastają o niemal 20% a Ethery o około 12%. ETH rysuje czwartą świecę wzrostową z rzędu, w środę wybija poziom 250 dolarów i testuje najwyższe poziomy od września ubiegłego roku:

Rzut oka na rynek altcoinów, na którym przeważają wzrosty

Warto zwrócić uwagę, że na wysokości poziomu 250 dolarów przebiega ważna strefa wsparć/oporów, na którą składają się dołki sierpniowe oraz maksima wrześniowo-październikowe. Jej trwałe pokonanie otwiera drogę do okrągłego pułapu 300 dolarów, który w przeszłości również był niezwykle istotny dla notowań ETH.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here