Naga Marketsbitcoin płonieNajstarsza z kryptowalut, Bitcoin, w trakcie wtorkowej sesji testowała poziom 8 tysięcy dolarów, najniższy od niemal miesiąca. Po wybiciu ważnych stref wsparcia kurs BTC kontynuuje wyprzedaż i na rynku widać presję podażową, której potwierdzeniem niezaprzeczalnie byłoby wybicie kolejnej psychologicznej bariery. Jak na razie jednak test wywołał reakcję popytu znosząc część spadków, a w środę na giełdzie Bitstamp notowania cyfrowego aktywa osuwają się marginalnie o 0,05%.


Bitcoin spada trzeci dzień z rzędu. Kurs BTC testuje psychologiczne wsparcie

Pomimo wyhamowania spadków nad poziomem 8 tysięcy dolarów, Bitcoin osuwa się w tym tygodniu trzeci dzień z rzędu i testuje wsparcie, które blokowało silniejszą deprecjację na przełomie września i października (oraz następnie przez praktycznie cały miesiąc). Co prawda poziom został chwilowo wybity i cena spadał pod 7400 dolarów, zapewniło to jednak dynamiczne odbicie o niemal 3 tysiące dolarów w przeciągu zaledwie dwóch sesji.

Jeżeli Bitcoin obecnie chciałby zdjąć z siebie część presji spadkowej wtedy musiałby powrócić ponownie nad wybitą w poniedziałek linię trendu spadkowego, a następnie nad konfluencję oporów tworzoną przez średnie 50 i 200 EMA oraz maksima z pierwszej połowy października w okolicach 8700-8800 dolarów:

bitcoin kurs BTC 20.11
Bitcoin pogłębia listopadowe dołki i testuje 8 tys. USD. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin SV i Bitcoin Cash tracą ponad 15% w przeciągu tygodnia

W momencie gdy Bitcoin traci, spadki jego hard forków przybierają jeszcze dynamiczniejszy obraz. Bitcoin SV w skali ostatnich 24 godzin osuwa się o ponad 3% i powraca w okolice 110 dolarów. Bitcoin Cash traci co prawda mniej (1,3%), jednak obie kryptowaluty w ujęciu tygodnia zmniejszają swoją wartość o ponad 15% będąc jedną z najgorszych inwestycji na rynku 20 czołowych altcoinów w ostatnim czasie.

BSV w efekcie pogłębia listopadowe minima i testuje strefę wsparcia wyznaczaną przez dołki z połowy lipca bieżącego roku. Z kolei BCH zatrzymuje się na wysokości 240 dolarów, gdzie również przebiega strefa wsparcia z minionych wakacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here