Naga MarketsBitcoin testuje 38 tys. dol. Ether również powraca do wzrostówŚrodowe odbicie na rynku kryptowalut kontynuowane jest również w czwartek, dzięki czemu łączna wartość całego rynku cyfrowych aktywów rośnie o 10% i ponownie przekracza granicę jednego biliona dolarów. Bitcoin odbijał od lokalnej strefy wsparcia kontynuując wzrosty również dzisiaj, powracając nad poziom 38 tys. dol.

  • Kurs BTC testował (trzeci dzień z rzędu) strefę 34 tys. dol., która zapewniła kryptowalucie obronę przed dalszymi spadkami
  • Bitcoin w środę zyskiwał ostatecznie niemal 10%, a w czwartek rośnie o kolejne 4,9%
  • Ether testował natomiast poziom 1000 dol., w środę rosnąc o 7,9%, dodając dzisiaj kolejne 0,3% do swojej ceny

Bitcoin i kryptowaluty znowu rosną. Czy to już koniec korekty?

Rozpoczęte w weekend spadki bitcoina kontynuowane w pierwszej części tego tygodnia były najsilniejszymi od koronawirusowej deprecjacji z marca. Jak jednak sugerowaliśmy, na drodze BTC stanęła lokalna strefa wsparcia na wysokości 34 tys. dol., wspierana przez 14-dniową średnią ruchomą, która skutecznie zablokowała niedźwiedzią korektę i jak na razie zatrzymała dalszą deprecjację.

Te artykuły również Cię zainteresują
– (…) głównym wsparciem w tym momencie wydaje się być okolica 34 tys. dol., która trzyma w ryzach notowania trzeci dzień z rzędu i z którą pokrywa się 14-okresowa średnia wykładnicza EMAinformował w poniedziałek Krzysztof Kamiński z Comparic.pl.

Obecnie BTC znajduje się w krótkoterminowej konsolidacji pomiędzy poziomem 34 tys. dol. oraz historycznym maksimami (40-42 tys. dol.) i dopiero wybicie tego górnego ograniczenia będzie dla inwestorów potwierdzeniem powrotu do wzrostów. Po dynamicznych i niemal nieprzerwanych wzrostach obserwowanych od października chwila ruchu bocznego z całą pewnością pozwoli uspokoić nastroje i jest naturalnym elementem każdego trendu.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Odbicie widać nie tylko na BTC, ale również na szerokim rynku kryptowalut dzięki czemu łączna jego wartość rośnie o niemal 10% i ponownie przekracza granicę jednego biliona dolarów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether i Litecoin odbijają razem z bitcoinem

W środę od poziomu tysiąca dolarów odbijał Ether (ETH), który w czwartek również kontynuuje wzrosty i w momencie publikacji artykułu ustanawiał dzienne maksima na 1148,37 dol. Dynamiczniej, bo o ponad 11% w środę odbijał Litecoin (LTC) testujący od trzech dni strefę wsparcia na wysokości 130 dol. W czwartek wzrosty wynoszą jak na razie 0,7%, a dalszą aprecjację blokuje okrągły poziom 150 dol. oraz 14-okresowa średnia ruchoma.

Źródło: Coin360.com

Jak widać na załączonej powyżej grafice, na całym rynku cyfrowych aktywów dominują wzrosty i tracą jedynie pojedyncze z większych tokenów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here