Naga MarketsBitcoin testował poziom 18,5 tys. dol. Kurs BTC w raca okolice rekordówPo wtorkowym wzroście o niemal 6%, Bitcoin rósł w środę o kolejne 5% i pierwszy raz od niemal 3 lat pokonywał poziom 18 tysięcy dolarów. Co prawda zwyżka została szybko cofnięta i w momencie publikacji artykułu zysk wynosi niespełna 1%, to przez chwilę kurs BTC znajdował się zaledwie krok od swoich historycznych maksimów z końca 2017.

  • Bitcoin w środę na luksemburskiej giełdzie Bitstamp testował poziom 18 483 dol. Jest to najwyższa wartość od 19 grudnia 2017 roku
  • Kurs BTC rysował historyczne maksima 2 dni wcześniej, 17 grudnia 2017 roku, testując wówczas poziom 19 666 dolarów
  • Tylko w tym miesiącu Bitcoin rośnie już o niemal 29%, co jest najsilniejszym jednomiesięcznym umocnieniem od kwietnia

Czy Bitcoin wybije nowe, historyczne maksima? Jak zachowa się kurs BTC

Bitcoinowi w środę zabrakło sporo, bo nominalnie około 1200 dolarów, aby przetestować dotychczasowe historyczne szczyty (ATH). Patrząc jednak na to, że w ostatnim czasie wartość BTC potrafi rosnąć w takim zakresie w przeciągu jednej lub dwóch sesji, to test mógłby nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Jak na razie poziom 18 tysięcy dolarów zadziałał jak psychologiczny opór. Podobnie było z poziomem 16 tysięcy dolarów, który zablokował wzrosty na około tydzień, rynek bardzo szybko powrócił jednak do dalszej aprecjacji.

Bitcoin znalazł się zaledwie o krok od testu historycznych maksimów. Nie był tak drogi od grudnia 2017 roku. Źródło: Tradingview.com

Kurs BTC znajduje się w dynamicznym trendzie wzrostowym nieprzerwanie od wrześniowych dołków tuż pod pułapem 10 tysięcy dolarów, zyskując w tym czasie ponad 80%. Nie można więc wykluczyć potrzeby realizacji mocniejszej korekty, dla której głównym wsparciem byłby poziom szczytów z ubiegłorocznych wakacji, wypadający na około 14 tysiącach dolarów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin ma szansę na najwyższe miesięczne zamknięcie w historii

Chociaż Bitcoin pod koniec 2017 kosztował niemal 20 tysięcy dolarów, to grudzień tamtego roku zamykał na poziomie 13,8 tys. dolarów. Październik 2020 otarł się o ten poziom, zabrakło jednak kilkudziesięciu dolarów, a jeżeli obecny miesiąc utrzyma się na dotychczasowych poziomach, czyli powyżej obecnego wsparcia 17 tysięcy dolarów, to ustanowi najwyższe miesięczne zamknięcie w historii kursu BTC.

Bitcoin na wykresie miesięcznym. Źródło: Tradingview.com

Po raz pierwszy od stycznia 2018 roku na tak wysokich poziomach znalazła się również łączna kapitalizacja rynku kryptowalut, która przekroczyła poziom 500 miliardów dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) i dolara (USD/PLN) na bazie lepszych nastrojów globalnych
Następny artykułTesla znajdzie się w gronie największych spółek indeksu zyskując 8%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here