Naga MarketsBitcoin testował najwyższy poziom od 16 dni. Kurs BTC poniżej 11 tys. USDW trakcie sobotniej sesji notowania Bitcoina podchodziły pod poziom 11,18 tys. dol., który był najwyższym od silnych spadków z początku marca (od 16 dni). Kupującym nie udało się jednak trwale wybić lokalnego oporu i niedzielna przyniosła korektę. W poniedziałek, przy wyraźnie ograniczonym wolumenie, kurs BTC porusza się tuż poniżej poziomy 11 tys. dol. W gronie 20 największych altcoinów najsilniej tracą Chainlink (LINK) oraz Tezos (XTZ) osuwające się kolejno o 6,5% oraz 5,6%.

  • Nowy tydzień na rynku kryptowalut rozpoczyna się bardzo spokojnie, a oprócz wymienionych przed chwilą tokenów LINK oraz XTZ, nie widać większej zmienności
  • W minionym tygodniu najwyższą stopę zwrotu gwarantowały Monero (XMR) oraz Bitcoin (BTC), na których można było zarobić 10% oraz 5,9%.
  • Największe, dwucyfrowe straty, przynosiła natomiast inwestycja w LINK (-17%), XTZ (-12,7%) oraz Biance Coin (BNB) i TRON (TRX), które spadały w skali 7 dni o 13% oraz 11,7%

Bitcoin testuje górne ograniczenie konsolidacji. Czy to czas na ruch w kierunku 10 tys. dol.?

Od początku września notowania Bitcoina zyskują ponad 11% i rosną o około tysiąc dol. Utrzymują się jednak w zakresie konsolidacji, a zgodnie z zasadą handlu w ramach ruchu bocznego, cena ma tendencję do odbijania się od jego górnej i dolnej bandy zanim nie dojdzie do ostatecznego wybicia którejkolwiek z nich. Oznaczałoby to, że z obecnych okolic 11 tys. dol., kurs BTC powinien (przynajmniej teoretycznie) osuwać się obecnie w stronę 10 tys. dol.

Scenariusz ten zostanie zanegowany, jeżeli najstarsza kryptowaluta pokonałaby skutecznie obecny opór, który pokrywa się nie tylko z okrągłym poziomem, ale również minimami z drugiej części sierpnia.

Bitcoin w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Chainlink z największą stratą, Monero z największym zyskiem w ubiegłym tygodniu

Analizując zeszłotygodniowe stopy zwrotu w gronie 20 największych kryptowalut, to inwestorzy nie mieli zbyt wielu okazji do zarobku. Takowe pojawiły się w przypadku XMR oraz BTC, gdzie wzrost od poniedziałku do poniedziałku wyniósł ponad 10% oraz niespełna 6%.

Zdecydowanie więcej można było stracić. Chainlink w skali siedmiu dni taniał o 17%, a Binance Coin oddawał 13% swojej wartości, korygując po silnych aprecjacjach z pierwszej części miesiąca.

W ogólnym rozrachunku wartość rynku kryptowalut pozostała jednak w miarę stabilna, utrzymując się w okolicach 350 miliardów dolarów. Tegoroczny szczyt rysowany 1 września wypada natomiast niespełna 50 miliardów dolarów wyżej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFerro [FRO], Elektrotim [ELT] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKurs dolara słaby, euro (EUR/PLN) zakotwiczony przy 4,45 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here