Naga MarketsBitcoin na liściachNotowania Bitcoina mają za sobą bardzo zmienny weekend, kiedy na przestrzeni piątku i soboty najstarsza z kryptowalut rosła w kluczowym momencie o 40%, testując 10300 dolarów oraz poziomy ostatni raz obserwowane ponad miesiąc temu. Połowa sobotnich zysków została jednak odrzucona (fałszywe wybicie psychologicznego oporu na wysokości 10 tys. dolarów), a w poniedziałek notowania korygują o 1,7% po ponownej nieudanej próbie przetestowania strefy podaży. Bitcoin jednak sporo odrabia i pozostawia za sobą konfluencję średnich ruchomych oraz wąski zakres konsolidacji, w którym przesuwał się od końcówki września.


Bitcoin w weekend potwierdził swoją siłę i rzeczywistą wartość?

Patrząc na wykres dziennych notowań Bitcoina można zauważyć, że weekendowe ruchy pozwoliły nie tylko opuścić wąską konsolidację, ale po teście czerwcowych dołków doprowadziły jednocześnie do wybicia bardzo ważnej konfluencji oporów. Kurs BTC wracał nad 200-okresową EMA pierwszy raz od ponad miesiąca, wybijając jednocześnie linię trendu spadkowego rysowaną od czterech miesięcy. Notowania zatrzymały się w tym momencie pod strefą oporu, której głównym elementem jest okrągły poziom 10 tysięcy dolarów. Podaż trzeci dzień z rzędu próbuje blokować próbę wzrostów, jednak przy takim naporze szansa na ostateczne wybicie powinna być duża.

„Ostatnie wzrosty na Bitcoinie należą do najbardziej dynamicznych w historii. Skok cen o blisko 30% w ciągu doby to dobry sygnał, potwierdzający siłę i rzeczywistą wartość BTC. Wiele razy w ostatnich tygodniach wspominałem o wolumenie jaki został na poziomach 9300-11000 oraz o ostatniej akumulacji w okolicach 8000-8500 dolarów. Akumulacja ta została wprawdzie „wybita” dołem jednak wciąż na obydwu w/w poziomach leży duża kasa, która nie została wyjęta z rynku podczas ostatnich spadków. Wybicie dołem poziomu 8 tys. i spadek na 7,5 tys. zrobił swoje. Otóż pogorszył sentyment wśród „słabych rąk”, przestraszył wiele osób i zmusił do zamknięcia długich pozycji na rzecz tych którzy chcieli dokupić więcej za mniej. Dodatkowo wzrosty w sobotę to tzw „short squeezing” – zamykanie pozycji krótkich w panice. Potwierdza to stare rynkowe powiedzenie: na rynku grają pieniądze a nie setupy” – komentuje Tomasz Rozmus z giełdy kryptowalutowej Tokeneo.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin SV zyskał 42% w tydzień. Altcoiny w górę dzięki wzrostom Bitcoina

W zakończonym tygodniu najsilniejsze wzrosty notował niezaprzeczalnie Bitcoin SV, który zwiększał swoją wartość o ponad 40%. W sobotę testował poziomy powyżej 150 dolarów, ostatni raz obserwowane w sierpniu.

W skali ostatnich 24 godzin najwięcej zyskują natomiast EOS, Cardano oraz Monero, w przypadku których aprecjacja sięgnęła ponad 5% (w przypadku EOS ponad 7%). W efekcie dynamicznie odbijała również łączna kapitalizacja rynkowa – z poziomu 207 miliardów wzrastała do ponad 255 miliardów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here