Naga Markets

Bitcoin testował 10-dniowe maksima. Ile kosztuje BTC?Bitcoin (BTC) w pełni wykorzystał weekendową zmienność i w niedzielę (26 czerwca) testował 10-dniowe maksima. Za jednego BTC chwilowo płacono 21,9 tys. dol., jednak bykom nie udało się utrzymać lokalnych szczytów. Rynek kryptowalut nadal konsoliduje w wąskich zakresach, a drugi pod względem kapitalizacji token Ethereum (ETH) kosztuje ponad 1200 dol.

  • Bitcoin wchodzi w koniec miesiąca – podobnie jak szeroki rynek kryptowalut – w fazie konsolidacji
  • BTC ma przed sobą najgorsze zamknięcie czerwca w historii. Traci w nim jak na razie ponad 30%
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin i “Nietypowa aktywność wielorybów” na rynku

W niedzielę notowania Bitcoina testowały okolicw 21,9 tys. dol., jednak zaledwie kilka godzin od tygodniowego zamknięcia, nastąpiło odwrócenie tendencji i ruch spadkowy poniżej 21,5 tys. dol. Bitcoin wciąż jest jednak na dobrej drodze do przetestowania 20-dniowej średniej ruchomej, która pełni obecnie rolę lokalnego oporu.Weekendowy ruchy nastąpiły po wcześniejszych ostrzeżeniach analityków, że niestabilne warunki rynkowe mogą powrócić podczas weekendowego handlu charakteryzowanego przez mniejszą niż w tygodniu płynność. Niemniej jednak dane on-chain wykazały, że przed wzrostem nastąpiło kupno przez grupę inwestorów o największym wolumenie transakcyjnym, czyli przez tak zwane wieloryby.

Bitcoin testował 10-dniowe maksima. Ile kosztuje BTC?
Notowania BTC/USD. Źródło: KuCoin

– Wykryto nietypową aktywność wielorybów na Bitcoinie. Podaż posiadana przez podmioty z saldem 1-10 tys. BTC właśnie doświadczyła ogromnego skoku popytu. Obserwujmy, czy ten trend się potwierdzi – zauważa popularny serwis analityczny Game of Trades.

Towarzyszący wykres firmy Glassnode, zajmującej się analizą on-chain, pokazał przesunięcie w górę od czasu, gdy BTC/USD osiągnął najniższe poziomy 17 600 dol. w tym miesiącu.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Luka na kontraktach terminowych CME nadal pozostaje spora

Michaël van de Poppe, popularny analityk kryptowalutowy, zwrócił uwagę na potrzebę ostatecznego przełamania 21 600 dol., aby zwiększyć szanse na dalsze wzrosty. Dodatkowo, cena zamknięcia z wcześniejszego tygodnia na poziomie 21 100 dol. na kontraktach terminowych na Bitcoina CME Group może stanowić krótkoterminowy cel dla niedźwiedzi.

– Standardowe weekendowe fałszywe wybicia mają miejsce i prawdopodobnie zakończą się na zamknięciu CME na poziomie 21,1 tys. dolarów dla Bitcoina. W tym momencie nie ma jeszcze wyraźnego wybicia powyżej 21,6 tys. dolarów – prognozował.

Miesięczne zamknięcie nadal jest na drodze do zapisania najgorszego czerwca w historii Bitcoina z miesięcznymi stratami w wysokości prawie 33%. Wraz z majem 2021 r. byłby to również najgorszy miesiąc od czasu przed dnem rynku niedźwiedzia z 2018 r., co potwierdzają dane Coinglass.

Bitcoin testował 10-dniowe maksima. Ile kosztuje BTC?
Wykres miesięcznych stóp zwrotu Bitcoina. Źródło: Coinglass

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here