Naga Markets



Bitcoin + Tesla = zwycięska kombinacja? Capital.com prognozuje kurs BTC w lutymRynek kryptowalut rozgrzał się do czerwoności po tym, jak w tym tygodniu pojawiła się informacja, że Tesla zainwestowała 1,5 mld USD w bitcoina. Producent samochodów elektrycznych postanowił stworzyć nową politykę inwestycyjną, która ma na celu zdywersyfikowanie niewielkiej części swoich środków pieniężnych z dala od dolara amerykańskiego. Jak zauważa David Jones z Capital.com, wiadomość ta sprawiła, że inwestorzy liczą na powtórzenie tego ruchu przez innych gigantów technologicznych z Wall Street.

  • Bitcoin osiągnął nowe maksima powyżej poziomu 48 tys. dol., a David Jones szuka odpowiedzi na pytanie jakie dalsze ruchy czekają kurs BTC
  • Wiadomość o Tesli sprawiła, że bitcoin ustanowił nowe historyczne maksima, a inwestorzy spodziewają się testu poziomu 50 tys. dol.
  • Informacja wpłynęła pozytywnie również na wycenę innych aktywów kryptowalutowych, w tym Etherum oraz Binance Coin

Te artykuły również Cię zainteresują




Inwestorzy wykorzystują niedawny wzrost największej na świecie kryptowaluty do inwestowania w inne projekty w tym sektorze. Ethereum osiąga w kolejnych dniach rekordowe poziomy, a obecnie jest notowane powyżej 1800 dol. Inną monetą, która dobrze sobie radzi, jest Dogecoin, który odnotował niedawne zyski po tym, jak stał się tematem tweetów założyciela Tesli, Elona Muska.

Analitycy banku RBC zasugerowali, że Apple może pójść w ślady Tesli, inwestując w bitcoina. (RBC jest amerykańskim detalicznym ramieniem Royal Bank of Canada).

David Jones twierdzi, że kolejne opory stojące przed bitcoinem to naturalnie dotychczasowe ATH na wysokości poziomu 48,2 tys. dol., a następnie dwa psychologiczne poziomy: 50 oraz 55 tys. dol. Po stronie wsparć znajduje się poziom 42 tys. dol., a następnie dołek z 8 lutego i 4 lutego, kolejno 39,15 tys. oraz 36,2 tys. dol.

W rzeczywistości, następnym celem dla bitcoina przy tym tempie wzrostów jest główny psychologiczny opór na poziomie 50 tys. dol. A jeśli dojdzie do przełamania powyżej tego poziomu, wykres może nawet celować w odległy na razie pułap 60 tys. dol. – komentuje David Jones.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here