Naga Marketssatoshi vs hamiltonReid Hoffman, współzałożyciel LinkedIn, wpadł na ciekawy pomysł. Przygotował nagranie video na Youtube’a, na którym pozwolił się zmierzyć Alexandrowi Hamiltonowi, jednemu z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, z twórcą waluty bitcoin (BTC) Satoshim Nakamoto. Obaj panowie wymieniają się na argumenty… rapując.

Video ujrzało światło 5 września. Hoffman przygotował film o bitwie rapowej pomiędzy Hamiltonem, twórcą amerykańskiego systemu finansowego i banku centralnego, a tajemniczym kreatorem btc, Satoshim Nakamoto.

Bitcoin: rap-bitwa

Hoffman przyznaje, że zainspirowało go obejrzenie musicalu „Hamilton” i że szczególnie przemówiły do niego piosenki „Cabinet Battle”. Powiedział:

„Szczególnie uderzyły mnie dwie piosenki „Cabinet Battle” oraz sposób, w jaki wykorzystano rap-bitwę do wyrażenia przeciwnych punktów widzenia, które były źródłem problemów i debat leżących u podstaw fundamentalnych momentów rozwoju Ameryki. Od tego czasu intryguje mnie pomysł użycia rap-bitew do zbadania najbardziej polaryzujących zagadnień charakterystycznych dla naszej epoki”.

Ten styl debaty jest już jednak znany wielu fanom YouTube’a – szczególnie tym, którzy widzieli kanał Epic Rap Battles of History (ERB), gdzie dwie postacie chodzą w tę i z powrotem i rapują.

Współzałożyciel LinkedIn dodał, że ma nadzieję, że dzięki temu filmowi więcej osób dowie się o kryptowalutach i ich ewolucji.

„Ponieważ uważam, że ta świadoma, obywatelska i otwarta debata ostatecznie prowadzi do większej innowacyjności i adaptacji; mam nadzieję, że debaty będą kontynuowane” – dodał.

Kto wygrał?

Kto jednak wygrał debatę? Hoffman zapytał o to na Twitterze. Alexander Hamilton czy Satoshi Nakamoto? Który z nich okazał się lepszym dyskutantem? Okazuje się, że zdaniem userów Twittera, wyraźnie zwyciężył Satoshi Nakamoto, zdobywając aż 72 proc. głosów poparcia z 6050, które oddano w sondzie.

To ciekawa forma debatowania nt. bitcoina i promowania kryptowalut. Warto dodać, że na cyfrowe waluty, które są oparte na blockchainie, można jednak spojrzeć jako ewolucję pieniądza, którego znamy od wieków. To staramy się wam zaprezentować w naszym cyklu dot. historii pieniędzy, który znajdziecie co piątek na naszej www w dziale “Kryptowaluty“.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here