Naga Markets

Bitcoin taniał o 1500 zł w jeden dzień. Kurs BTC mocno w dółNotowania Bitcoina w trakcie wtorkowej sesji osuwały się o ponad 3,4%, czyli o 1500 złotych na giełdzie kryptowalutowej BitBay, testując najniższe poziomy od dwóch tygodni. Dla porównania na luksemburskiej platformie Bitstamp spadek sięgał ponad 430 dolarów, a w kluczowym momencie dnia BTC testował poziom 11,11 tys. dolarów. Najstarsza z kryptowalut nadal utrzymuje się w zakresie konsolidacji, jest to jednak pierwszy test jej dolnego ograniczenia od czasu chwilowego wybicia poziomu 12 tys. dolarów.

  • Bitcoin od tegorocznych maksimów ustanawianych 17 sierpnia traci już ponad 10%
  • W dolarach za jednego BTC w środę płacono 11,33 tys. dolarów (giełda Bitstamp), w złotówkach natomiast 42,85 tys. zł (giełda BitBay)
  • Jeszcze niespełna 2 tygodnie temu Bitcoin był niemal 4 tysiące złotych droższy

Bitcoin w technicznej korekcie, testuje ważną strefę wsparcia

Wtorkowe zejście do okolic 11,11 tys. dolarów spotkało się z zauważalną reakcją strony popytowej, która wymazywała część kilkuprocentowej deprecjacji. Kurs BTC odbijał od dolnego ograniczeni konsolidacji, 38,2% zniesienia wakacyjnego trendu wzrostowego oraz dolnego ograniczenia dwutygodniowego kanału spadkowego. W niedużej odległości od zakresu znajduje się również 50-okresowa średnia ruchoma, która może być dodatkowym wsparciem dla notowań.Bitcoin wyceniany do dolara na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Test i odrzucenie dolnej bandy ruchu bocznego może być dla inwestorów okazją do poszukiwania okazji ruchu w stronę bandy górnej, która pokrywa się z okrągłym poziomem 12 tysięcy dolarów oraz maksimami z pierwszej części sierpnia.

W momencie testu wsparcia Bitcoin nie generował wyraźniejszego sygnału technicznego zarówno na wykresie dziennym, jak i na niższych interwałach, jednak zasada handlu w konsolidacji sugeruje, że przeciwległy jej biegun powinien zostać przetestowany z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Zonda

Ethereum, Litecoin i Ripple silniej w dół

Spadki Bitcoina negatywnie wpływają również na rynek altcoinów, który świeci się obecnie głównie na czerwono. W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, kryptowaluty sieci Ethereum, Ripple, Chainlink, Bitcoin Cash oraz Litecoin notują kilkuprocentową deprecjację. ETH osuwa się w przeciągu ostatniej doby o 4,14%, XRP o 3,03%, LINK o 4,28%, BCH o 4,44%, a LTC o 5,44%.

Negatywnie odbija się to również na łącznej wartości rynku cyfrowych aktywów, która kurczy się w środę o niemal 3% i spada do poziomu poniżej 362 miliardów dolarów. Od sierpniowego szczytu oznacza do deprecjację o ponad 30 miliardów dolarów.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4016 zł w środę 26 sierpnia
Następny artykułWIG20 traci ponad 1% neutralizując poniedziałkowy wzrost
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here