Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleNotowania najstarszej z kryptowalut cały czas starają się pokonać okrągły poziom 10 tysięcy dolarów. W tym tygodniu po poznaniu wyników wyborów do Europarlamentu, Bitcoin pokonywał kolejne istotne opory, a bieżący miesiąc wyraźnie pokazuje, że najważniejsze ruchy cenowe rozgrywają się w momencie, gdy większość inwestorów znajduje się z dala od wykresów. Patrząc na ruchy weekendowe można zauważyć, że kurs BTC wzrasta, gdy tradycyjne giełdy i parkiety są zamknięte.


Bitcoin zaprzecza porzekadłu „sell in May…”

Inwestorzy giełdowi z pewnością doskonale znają rynkowe porzekadło „sell in May and go away” (sprzedaj akcje i jedź na wakacje) opisujące majowe tendencje tradycyjnych instrumentów rynku kapitałowego w piątym miesiącu roku. Z całą pewnością zasada ta nie sprawdza się w przypadku Bitcoina, który w maju zyskuje 70%. Jak zauważają analitycy X-Trade Brokers, większość tych wzrostów była realizowana w weekend:

Pierwszy weekend maja (04-05.05.2019) inwestorzy zdołali obronić kluczowy poziom wsparcia w postaci górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Drugi  weekend (11-12.05.2019) to silna kontynuacja wzrostów. Trzeci tydzień (18-19.05.2019) to prawie 12% wzrost wymazujący piątkowe spadki. Ostatni weekend (25-26.05.2019) znowu okazuje się przełomowy dla Bitcoina – cena przebija formację trójkąta oraz tegoroczne szczyty. Wynika na to, że to co najważniejsze dla Bitcoina, przeważnie rozgrywa się na końcu tygodnia. Czy w najbliższy weekend czeka nas kolejne spektakularne wzrosty lub obrona kluczowego poziomu? Z technicznego punktu widzenia, Bitcoin znajduje się w okolicach kluczowego poziomu 8200 USD, który zbiega się z 10-dniową średnią. W przypadku retestu formacji i odbicia – celem dla byków będzie poziom 9800 USD” – komentuje zespół analityczny XTB.

Bitcoin na wykresie D1 oczami analityków XTB. Wzrosty w trzy z czterech dotychczasowych weekendów maja
Bitcoin na wykresie D1 oczami analityków XTB. Wzrosty w trzy z czterech dotychczasowych weekendów maja

Jak wynika z prognoz analityków XTB, re-trest strefy wsparcia powinien pozwolić na odbicie w okolice 9800-10000 dolarów.

Może również Cię zainteresować: Bitcoin powyżej $10 tys. wywoła silne FOMO – lęk przed pominięciemtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here