Naga MarketsKlawiatura z klawisze cryptocurrencyJeden z analityków rynku kryptowalut, Kevin Rooke obnaża kryptowalutę Bitcoin SV, za którą stoi Craig Wright, samozwańczy Satoshi Nakamoto. Bitcoin SV (BSV) powstał z podziału Bitcoina, Rooke nazywa tę kryptowalutę “miastem pełnym duchów” z uwagi na to, że tylko 100 największych transakcji odpowiada za ponad 86% wolumenu.

Kevin Rooke opublikował swoje spostrzeżenia na Twitterze, gdzie pokazuje udział 100 największych transakcji w całkowitym wolumenie dla kilku kryptowalut, w tym Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC) oraz BSV.

Rzeczywiście, deklarowanym celem forka Bitcoin SV jest nabycie zdolności do obsługi milionów transakcji, dzięki czemu warstwa bazowa kryptowaluty jest konkurencyjna np. dla Visa czy Mastercard. To powód, dla którego deweloperzy Bitcoin SV chcą bloków o potencjalnie gigabajtowych rozmiarach i argumentują to tym, że duże centra danych powinny być w stanie obsłużyć ruch.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Obawy o centralizację

Jeśli prawdą jest to, że duże centra danych mogą obsługiwać wolumen transakcji, rodzą się obawy ze strony społeczności o centralizację, która wiąże się z taką barierą wejścia. Do uruchomienia sprzętu górniczego dla potencjalnie tysięcy gigabajtów tygodniowo potrzeba dużych zasobów finansowych. Następnie, do obsługi transakcji potrzeba jeszcze większej przepustowości.

Zobacz też: Zawirowania związane z Brexitem sprowadzą notowania funta do euro na poziomy z 2017 roku, twierdzi JPMorgan Chase

Zwolennicy Bitcoin Cash i Bitcoin SV często pozostają ze sobą w sprzeczności, ale mają podobne cele. Różnica w ich przypadku polega na tym, że Bitcoin Cash jest obecnie dość popularny. W Australii jest nawet miasto, w którym można go używać praktycznie wszędzie. Tego typu adopcja ostatecznie prowadzi do rzeczywistej aktywności transakcyjnej, a ludzie znajdują rzeczywistą wartość w technologii bazowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here