Naga MarketsBitcoin SV testuje ważny dołek. Czy młodszy kuzyn BTC wróci w okolice 100 dolarów?Rynek kryptowalut w ostatnim czasie prezentuje tendencje wyraźnie konsolidacyjne. Bitcoin porusza się od połowy maja w przedziale pomiędzy 9-10 tysiącami dolarów, a w tym samym czasie Bitcoin SV schodzi do dolnego ograniczenia trzymiesięcznej konsolidacji i testuje najniższe poziomy od pierwszej połowy maja. Jeżeli młodszy kuzyn BTC pokonałby obecne wsparcie, wtedy nie można wykluczyć zejścia do poziomu 150, a ostatecznie zaledwie 100 dolarów.

  • Rynek kryptowalut w środę nie prezentuje większej zmienności
  • Bitcoin traci 0,84% w ujęciu dobowym i kosztuje niespełna 9500 dolarów
  • Bitcoin SV jest liderem spadków i obok Tezosa osuwa się o 2%. Za jednego BSV płacono 174 dolary

Bitcoin SV (BSV) na krawędzi niedźwiedziego wybicia

Co prawda w poniedziałek BSV odrzucał próbę pokonania lokalnego wsparcia, lecz nie zmienia to faktu, że wykres testował poziomy poniżej 170 dolarów i ceny z pierwszego kwietnia. Minima zostały odrzucone przez kupujących i na wykresie pojawił się popytowy pin bar, nie generuje jednak mocniejszego odbicia. Jeżeli kurs będzie poruszał się bokiem, przyklejony do strefy wsparcia, przy ograniczonym wolumenie, to ryzyko wybicia strefy może zdecydowanie wzrosnąć.

Bitcoin SV testuje dolne ograniczenie kilkumiesięcznej konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Górną granicą wspomnianego ruchu bocznego są maksima z kwietnia i z maja na wysokości 222 dolarów lub spadkowa linia trendu prowadzona po coraz niższych szczytach w tym okresie. Docelowy poziom dla potencjalnych spadków wyznacza zielona strefa pokrywająca się z minimami z marca.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty: Mieszana sytuacja na rynku w środku tygodnia

W gronie 20 największych kryptowalut w przeciągu ostatniej doby przeważa kolor czerwony, spadki są jednak skromne. Patrząc natomiast na mapę cieplną rynku cyfrowych aktywów, widać natomiast, że sytuacja jest bardziej mieszana. Deprecjację z ostatniej doby próbuje pokonywać między innymi Ether oraz XRP, Bitcoin natomiast notuje skromne osunięcia.

Coin360.com

Łączna kapitalizacja kryptowalut znajdujących się w obiegu pozostaje relatywnie stabilna spadając zaledwie o 0,6% do poziomu 270 miliardów dolarów. W tym samym czasie dominacja BTC utrzymuje się w okolicach 65%, a wolumen całego rynku z ostatniej doby wynosi niemal 53 miliardy dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) rośnie do 4,46 zł, frank odbija do 4,16 zł
Następny artykułSelena FM miała 5,18 mln zł zysku netto, 18,79 mln zł EBITDA w I kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here