Naga MarketsLancelo FPGA bitcoin mining device. Źródło: www.wikipedia.com

Nieznany pool przejął niedawno większość mocy hash w sieci Bitcoin SV, tworząc zaskakującą sytuację, która rodzi pytania dotyczące bezpieczeństwa blockchaina tak zwanego „prawdziwego Bitcoina”.

Najdziwniejsze jest to, że nie jest jasne, kto stoi za poolem. Sytuacja została po raz pierwszy zauważona na Twitterze przez p00rm30rY:

Bitcoin SV budzi coraz większe kontrowersje

To nie pierwszy raz, gdy anonimowy podmiot nagle wprowadza do sieci Bitcoin SV dużą moc hash. To samo zjawisko miało miejsce na krótko pod koniec stycznia. Ktokolwiek stoi za tym działaniem, ma obecnie możliwość “przepisania” łańcucha, zagrażając w ten sposób rentowności całej platformy.

Jest możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne, że to jednak jacyś uczciwi górnicy nagle zainteresowali się kontrowersyjnym altcoinem. Bitcoin SV rzadko był jednak mocno opłacalny pod kątem wydobycia.

Bitcoin SV używa tego samego algorytmu hash, co Bitcoin i Bitcoin Cash.

Kontrowersyjny fork

Bitcoin SV budzi zresztą ogromne emocję od momentu jego stworzenia pod koniec 2018 roku. Wtedy część (dość mała, dodajmy) zwolenników kryptowalut postawiło na tej projektu i uznało go za realny magazyn wartości. Potem było już gorzej. Reputacja BSV cierpi bowiem także z powodu licznych problemów prawnych dot. jego założyciela, Craiga Wrighta, który twierdzi, że to on jest Satoshim Nakamoto.

“Wiele dowodów wskazuje również na to, że w sieci zachodzą podejrzane transakcje i na brak zainteresowania ze strony uczciwych zwolenników kryptowalut. Na początku tego roku firma analityczna ujawniła, że ​​praktycznie żadna z siedmiuset tysięcy codziennych transakcji nie ma żadnej rzeczywistej wartości. Ponadto prawie cała aktywność sieciowa jest powiązana z jedną aplikacją pogodową, która wielokrotnie zapisywała dane klimatyczne w blockchainie” – dodaje portal Bitcoinist.

Mimo tego, BSV ma nadal po swojej stronie grupę oddanych zwolenników. Ilu ich jest? Trudno podać konkretne liczby. Inna sprawa, że nawet oni mogą wycofać swoje poparcie dla projektu, jeśli dojdą do wniosku, że ich coiny w sieci są zagrożone.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here