Naga MarketsBitcoin SV przegranym, a Ripple wygranym tygodnia. Które kryptowaluty pozwoliły najwięcej zarobić?W gronie 20 największych kryptowalut na przestrzeni minionego tygodnia najwyższą stopę zwrotu generował token sieci Ripple, XRP oraz Bitcoin. Zyski były co prawda skromne i przekroczyły zaledwie 3% w skali siedmiu dni, jednak w porównaniu z pozostałymi aktywami z czołówki okazało się to być bardzo dobrym wynikiem. Po stronie spadkowiczów wyróżniał się natomiast Bitcoin SV (BSV) tracący niemal 6% oraz Chainlink spadający o około 4%. Gdyby na stopy zwrotu patrzeć w ujęciu miesięcznym, wtedy na większości kryptowalutowych walorów obserwowano dwucyfrową deprecjację.


Ripple oraz Bitcoin liderami, rynek jednak bez większej zmienności i obrotów

Stopa zwrotu dla Ripple z ostatnich siedmiu dni wskazuje na zysk rzędu 3,69% a dla najstarszej z kryptowalut, Bitcoina, na poziomie 3,03%. W poniedziałkowy poranek za obie kryptowaluty płacono kolejno 0,23 oraz 7512 dolarów, a na szerokim rynku wyraźnie brakuje zmienności i wyższych obrotów (drugi tydzień z rzędu):

Stopy zwrotu z rynku kryptowalutowego w minionym tygodniu
Stopy zwrotu z rynku kryptowalutowego w minionym tygodniu

Bitcoin jest nadal blokowany przez lokalny opór na wysokości 7600 dolarów, dopóki jednak nie wybije trwale dołków październikowych w okolicach 7300 dolarów silniejsza presja podażowa nie powinna być wyraźnym zagrożeniem.

Patrząc natomiast na najsilniej tracące kryptowaluty, to wśród nich wyróżnia się Bitcoin SV oraz Chainlink osuwające się o 5,71% oraz 3,84%. BSV od zeszłego tygodnia balansuje pod okrągłym wsparciem 100 dolarów na granicy minimów z drugiej połowy listopada. Jeżeli wyraźniej oddali się od tego poziomu, wtedy nie można wykluczyć spadków do dołków z października pod poziomem 80 dolarów.

Nawet 30% spadków w skali miesiąca – Huobi Token i Litecoin na czele

Gdyby pod uwagę wziąć miesięczną, a nie tygodniową, stopę zwrotu. Wtedy sytuacja na rynku kryptowalut wygląda zdecydowanie gorzej. Kupując kryptowaluty 10-11 listopada, inwestorzy najwięcej straciliby po 30 dniach na Huobi Token oraz Litecoinie, które w tym czasie tracą około 26%.

Słaba kondycja nie ominęła jednak większość dużych tokenów cyfrowych, wśród których jedynie Cardano, LEO Token i Tether nie notują dwucyfrowych spadków. Te nie ominęły Bitcoina (-15%), Ethereum (-19%) oraz Binance Coin (-21%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here