Naga MarketsBitcoin SV po 460 USD, Bitcoin Cash oraz kurs oryginalnego BTC również silnie w góręPod koniec wtorkowej sesji w Europie, Bitcoin SV notował dynamiczne wzrosty, umacniając się ostatecznie na przestrzeni całego dnia o ponad 144% i podchodząc pod poziom 460 dolarów. W ślad za BSV podążały również Bitcoin Cash (BCH) oraz oryginalny Bitcoin (BTC), w ich przypadku aprecjacja była jednak zdecydowanie mniejsza. Tak silne ruchy pojawiły się po tym, jak Craig Wright stwierdził w sądzie, że otrzymał klucze, które pozwolą mu uzyskać dostęp do wartej niemal 10 mld USD kryptowalutowej fortuny.


Bitcoin SV napędzany przez samozwańczego twórcę kryptowalut. BTC i BCH idą w jego ślady

Zdaniem magazynu Forbes powodem wtorkowych wzrostów na rynku kryptowalut mają być najnowsze informacje dotyczące kontrowersyjnej postaci australijskiego przedsiębiorcy Craiga Wrighta, który jest bezpośrednio powiązany z BSV i wielokrotnie w przeszłości sugerował, że to on stoi za postacią legendarnego Satoshiego Nakamoto, twórcy idei kryptowalut i BTC. Najpierw pojawiła się informacja o tym, że wszedł w posiadanie dokumentów mogących potwierdzać jego rolę w kreacji cyfrowych aktywów, następnie pojawił się nowy dokument sądowy, w którym strony reprezentujące Wrighta twierdziły, że odzyskał dostęp do kluczy umożliwiających dostęp do Bitcoinów o wartości niemal 10 miliardów dolarów zgromadzonych w ramach tzw. Tulip Trust, gdzie znajduje się 1,1 mln BTC.

Rynek najwyraźniej uwierzył w słowa Wrighta, gdyż Bitcoin SV w trakcie wtorkowej sesji zyskiwał ponad 144% i podchodził do poziomu 460 dolarów, rysując historyczne maksima. Co prawda w środę BSV traci około 16%, jednak utrzymuje się nad poziomem 350 dolarów, czyli o ponad 170 dolarów ponad dotychczasowymi szczytami z 2020 r.:

Bitcoin SV silnie wystrzelił w górę. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin SV silnie wystrzelił w górę. Źródło: Tradingview.com

W reakcji na dynamiczne wzrosty BSV umacniał się również Bitcoin Cash, który we wtorek zyskiwał 30%, testując najwyższe poziomy od lipca ubiegłego roku oraz oryginalny Bitcoin rosnący o niemal 9% do poziomów z pierwszej połowy listopada.

Bitcoin z szansą na dalsze umocnienie? Kurs BTC na granicy ważnego poziomu

Chociaż to Bitcoin SV jest gwiazdą ostatnich dni i w przeciągu tygodnia zyskuje ponad 200%, to inwestorzy cały czas głównie patrzą w kierunku Bitcoina. Ten wybijał we wtorek maksima z pierwszej połowy października ubiegłego roku, które stanowią ważną strefę wsparcia/oporu oraz oddalał się od 200-okresowej średniej ruchomej. Co prawda środa przynosi ze sobą dwuprocentową korektę, jednak strefa wybitego oporu nadal powinna zapewniać wsparcie notowaniom, jeżeli te nie wykonają silniejszego impulsu spadkowego.

Bitcoin silnie zyskiwał korzystając z umocnienia BSV. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin silnie zyskiwał korzystając z umocnienia BSV. Źródło: Tradingview.com

Taki rozkład sił na rynku powinien zapewnić Bitcoinowi przynajmniej potencjalną szansę do dalszej aprecjacji, nie można ignorować jednak ważnego poziomu 9 tysięcy dolarów, który w okresie zeszłorocznych wakacji pełnił rolę istotnego wsparcia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX generuje pierwsze sygnały spadkowe typu swing. Oczekiwanie na potwierdzenie
Następny artykułOponeo [OPN], Atal [1AT] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here